Наукова періодика України Новини стоматології


Мельничук А. С. 
Віддалені результати комплексного лікування генералізованого пародонтиту за функціональними показниками мікроциркуляції тканин пародонта у разі часткової втрати зубів / А. С. Мельничук, М. М. Рожко, Г. М. Мельничук // Новини стоматології. - 2018. - № 3. - С. 8-12.
Мета роботи - вивчити зміни показників мікроциркуляції крові за допомогою методу лазерної доплерівської флуометрії (ЛДФ) у хворих на генералізований пародонтит (ГП) із частковими дефектами зубних рядів під впливом комплексного лікування. Обстежено 35 хворих на ГП з хронічним перебігом I - II ступенів, із включеними дефектами зубних рядів III - IV класів за Кенеді, та 20 осіб з інтактним пародонтом методом ЛДФ. Вивчено показники базального кровотоку: ПМ - величину середнього потоку перфузії крові, <$E delta> - середньоквадратичне відхилення, Kv - коефіцієнт варіацій до, відразу, через 6 і 12 місяців після комплексної терапії, що охоплює ендогенні препарати - остеотропний, на основі гінкго білоба, а також раціональне ортопедичне лікування. Встановлено, що у досліджуваних пацієнтів значно порушена мікроциркуляція тканин пародонта, на що вказує суттєве зменшення показників ЛДФ - ПМ, <$E delta> і Kv - в 1,41, 1,99 і 1,37 (p1 << 0,001) разів відповідно, що після лікування істотно зростали - в 1,75, 2,06, і 1,47 (p2 << 0,001) разів відповідно, із їхнім перевищенням у здорових осіб. У віддалених термінах вони поступово знижувалися і через рік нормалізувалися (p1 >> 0,05). Висновки: виявлено значно знижені функціональні показники гемомікроциркуляції пародонта під впливом комплексної терапії із використанням препарату на основі гінкго білоба та раціонального протезування відразу суттєво підвищувалися та, поступово зменшуючись, через рік досягали показників норми, що підтверджує їх тривалу й успішну регуляцію.
437
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.10.2020 р., через 437 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Мельничук А.
 • Рожко М.
 • Мельничук Г.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мельничук А. С. Віддалені результати комплексного лікування генералізованого пародонтиту за функціональними показниками мікроциркуляції тканин пародонта у разі часткової втрати зубів / А. С. Мельничук, М. М. Рожко, Г. М. Мельничук // Новини стоматології. - 2018. - № 3. - С. 8-12..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мельничук Арсен Степанович (медичні науки)
 • Мельничук Галина Михайлівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського