Наукова періодика України Новини стоматології


Кривенко Л. С. 
Можливості використання генетичних предикторів гінгівіту у дітей на тлі атопічних захворювань / Л. С. Кривенко, Р. С. Назарян, Н. Є. Волкова, О. В. Горенська // Новини стоматології. - 2017. - № 2. - С. 89-92.
Мета роботи - проведення генотипування дітей мешканців Харківської області з проявами хронічного гінгівіту на тлі атопічних захворювань за SNP rs1801270 C >> A в кодоні 31 гена P21 (CDKN1A). Загалом обстежено 48 дітей віком від 6 до 18 років, з яких 36 осіб увійшли в основну групу (встановлено діагноз ігінгівіті на тлі бронхіальної астми, алергічного риніту та/або атопічного дерматиту) та 12 осіб становили контрольну групу (без цих діагнозів). Діагноз хронічного гінгівіту встановили за допомогою об'єктивних основних і допоміжних методів дослідження відповідно до класифікації МКХ-10. Для реєстрації змін у тканинах пародонта застосовували індекс SBI. Для встановлення змін у імунній системі проведено аналіз рівнів сироваткового імуноглобуліну A (IgA, г/л) та імуноглобуліну G (IgG, г/л). Для проведення генотипування використовували клітини букального епітелію. У всіх генотипових підгрупах виявлено прямий зв'язок між індексом кровоточивості ясен та кожним з типів досліджуваних імуноглобулінів. Спостережено тенденцію до різного формування імунної відповіді (за двома різними імуноглобулінами) у пацієнтів з атопічними захворюваннями та різними генотипами за rs1801270 поліморфізмом, зокрема гомозиготи AA тяжіють до агресивнішого перебігу гінгівіту. Висновки: цей поліморфізм може бути перспективним для подальшого аналізу його асоціації з характером розвитку запальних процесів ясен у таких пацієнтів.
6
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.07.2019 р., через 6 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Кривенко Л.
 • Назарян Р.
 • Волкова Н.
 • Горенська О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Кривенко Л. С. Можливості використання генетичних предикторів гінгівіту у дітей на тлі атопічних захворювань / Л. С. Кривенко, Р. С. Назарян, Н. Є. Волкова, О. В. Горенська // Новини стоматології. - 2017. - № 2. - С. 89-92..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Кривенко Людмила Станіславівна (медичні науки)
 • Назарян Розана Степанівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського