Наукова періодика України Новини стоматології


Назарян Р. С. 
Перспектива використання поліморфізму гена MUC5B у діагностиці гінгівіту на тлі атопічних захворювань у дітей Харківської області / Р. С. Назарян, Л. С. Кривенко, Н. Є. Волкова, О. В. Горенська // Новини стоматології. - 2017. - № 1. - С. 18-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2017_1_6
Мета роботи - проаналізувати можливість використання VNTR поліморфізму в інтроні 36 гена MUC5B як маркера схильності дітей та підлітків м. Харків до гінгівіту на тлі атопічних захворювань. Обстежено 46 дітей віком від 6 до 18 років, з яких 34 становили дослідну групу (встановлено діагноз гінгівіт на тлі бронхіальної астми, алергічного риніту та атопічного дерматиту) та 12 осіб - контрольну групу. Для реєстрації змін у тканинах пародонта застосовували шкалу (H. R. Muhlemann та S. Son, 1971) індексної оцінки стану тканин ясен і кровоточивості. Для встановлення змін в імунній системі проводили аналіз рівня секреторного IgA. Для генотипування використовували клітини букального епітелію. За рівнями продукції різних типів імуноглобулінів контрольна група суттєво відрізнялася від дослідної. Генотипування обстежених щодо VNTR поліморфізму в інтроні 36 гена MUC5B показало, що у контрольній групі здебільшого (50 %) спостерігали генотип 2/2, тобто гомозиготний за алелем з двома копіями зазначеної ділянки. Всі інші - гетерозиготи. У контрольній групі переважали "короткі" алелі, у дослідній - "довгі". Висновки: більшість (75 %) осіб контрольної групи є носіями "короткого" варіанта (2 повтори) інтрона 36 гена MUC5B. При цьому серед них є як гомозиготи за цим алелем, так і гетерозиготи. В осіб дослідної групи (з гінгівітом та атопічними захворюваннями) цей алель практично був відсутнім (94 %), типовими виявилися "довгі" алелі з 7-ма, 8-ма або 9-ма повторами в інтроні 36 гена MUC5B (поширений у 79 % випадків), водночас у представників контрольної групи ці алелі спостерігали значно рідше (42 %, p = 0,02).
  Повний текст PDF - 306.569 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Назарян Р.
  • Кривенко Л.
  • Волкова Н.
  • Горенська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Назарян Р. С. Перспектива використання поліморфізму гена MUC5B у діагностиці гінгівіту на тлі атопічних захворювань у дітей Харківської області / Р. С. Назарян, Л. С. Кривенко, Н. Є. Волкова, О. В. Горенська // Новини стоматології. - 2017. - № 1. - С. 18-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2017_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Назарян Розана Степанівна (медичні науки)
  • Кривенко Людмила Станіславівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського