Наукова періодика України Новини стоматології


Варес Я. Е. 
Компресійна гвинтова фіксація за умов серединних переломів нижньої щелепи: раціональність, недоліки, перспективи / Я. Е. Варес, Н. І. Яремчук, А. В. Філіпський, Х. Р. Галянт // Новини стоматології. - 2017. - № 1. - С. 51-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2017_1_11
Мета роботи - узагальнення власного досвіду застосування компресійних гвинтів за умов серединних переломів нижньої щелепи у поєднанні з переломами інших локалізацій. Обстежено та прооперовано 16 пацієнтів із травматичними двобічними пошкодженнями нижньої щелепи різної локалізації, фіксацію кісткових фрагментів у фронтальній ділянці яких здійснювали за допомогою компресійних гвинтів. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (AO CMF) протокол операції остеосинтезу у випадку подвійних переломів нижньої щелепи полягав у тому, що для перелому, локалізованого медіальніше (у даному випадку - симфіз, парасимфіз), застосовували "жорстку" фіксацію кісткових фрагментів (у даному випадку - з використанням двох компресійних гвинтів), а для перелому, що локалізувався дистальніше (кут, гілка, суглобовий відросток), - "напівжорстку" фіксацію з використанням, зазвичай, однієї титанової міні-пластини системи 2.0. Перебіг післяопераційного періоду у всіх хворих відбувався без суттєвих ускладнень. За бімануальної пальпації рухомості фрагментів у ділянці нижньощелепного симфізу/парасимфізу не спостерігали. Під час контролю оклюзії за допомогою оклюзійного паперу не виявили значного (більше, ніж 1 мм) порушення прикусу з боку пошкодження, як і суттєвих відхилень оклюзійних контактів між ураженою та контрлатеральною сторонами. Забезпечення міжфрагментарної компресії уможливило збереження усіх зубів у щілині перелому. В жодному з випадків не було констатовано таких ускладнень, як інфікування кісткової рани чи відсутність консолідації кісткових фрагментів. Висновки: остеосинтез із використанням компресійних гвинтів є перспективним та малоінвазійним способом хірургічного зієднання кісткових фрагментів. "Жорсткість" з'єднання кісткових фрагментів та їх компресія, яких досягають у разі застосування гвинтової фіксації, надають змогу відмовитись від залучення додаткової міжщелепної іммобілізації, розширити показання до залишення зубів у щілині перелому, що надзвичайно важливо в естетично значимих ділянках нижньої щелепи.
  Повний текст PDF - 334.095 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Варес Я.
  • Яремчук Н.
  • Філіпський А.
  • Галянт Х.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Варес Я. Е. Компресійна гвинтова фіксація за умов серединних переломів нижньої щелепи: раціональність, недоліки, перспективи / Я. Е. Варес, Н. І. Яремчук, А. В. Філіпський, Х. Р. Галянт // Новини стоматології. - 2017. - № 1. - С. 51-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2017_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Варес Ян Евальдович (медичні науки)
  • Філіпський Антон Вікторович (медичні науки)
  • Філіпський Андрій Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського