Наукова періодика України Новини стоматології


Телішевська О. Д. 
Хвороби, що імітують скронево-нижньощелепні розлади. Нозологічні форми та симптоми / О. Д. Телішевська // Новини стоматології. - 2014. - № 4. - С. 52-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2014_4_14
Мета роботи - визначити хвороби, симптоми яких можуть імітувати скронево-нижньощелепні розлади (СНР), а також встановити ступеневий зв'язок між цими хворобами та симптомами, що супроводжують розлади. На кафедрі ортопедичної стоматології ЛНМУ ім. Данила Галицького обстежили 235 пацієнтів - 53 (22,5 %) чоловіків та 182 (77,5 %) жінки з підозрою на скронево-нижньощелепні розлади. Серед 235 пацієнтів виявили 179 осіб із різними скронево-нижньощелепними розладами; у 56 пацієнтів при збереженій симптоматиці діагноз скронево-нижньощелепні розлади не підтвердився. Встановлено широкий спектр хвороб, що мають подібну симптоматику до скронево-нижньощелепних розладів. Це вказує на необхідність проведення ретельної диференційної діагностики розладів у співпраці із спеціалістами інших галузей медицини.За публікаціями низки авторів частота скарг на порушення функції скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС) коливається від 27 до 76 %. Під час деталізованого опитування можливо виявлення як супутніх патологій, які можуть впливати на розвиток скронево-нижньощелепних розладів (СНР) (остеохондроз шийного відділу хребта, ендокринна патологія, психоемоційна травма тощо), так й інших стоматологічних хвороб, що можуть імітувати СНР. Мета роботи - виявлення хвороб стоматологічного характеру, що можуть імітувати СНР. На кафедрі ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького обстежено 80 пацієнтів із підозрою на СНР, частина з яких була скерована лікарями-стоматологами на консультацію. За результатами обстеження пацієнтів розділили на 2 групи: перша - із підтвердженими СНР; друга - з виявленою іншою патологією, що імітувала СНР. Із 80-ти обстежених пацієнтів із підозрою на СНР діагноз був підтверджений у 59-ти (73,75 %) осіб. Решта 21 (26,25 %) мали ті чи інші хвороби, що імітували симптоматику СНР. У другій групі пацієнти серед інших хвороб, що імітували СНР виявлено 6 пацієнтів з пульпітом, періодонтитом, тріщиною кореня зуба, що склало 28,5 % пацієнтів другої групи. Висновки: на первинному прийомі пацієнтів лікарі-стоматологи мають обстежувати не тільки порожнину рота, але й звертати увагу на всю зубо-щелепну систему та очікувати можливу імітацію СНД пульпітом та періодонтитом молярів чи міжкорепевою тріщиною зуба. У разі підозри на СНР завжди необхідно виключити патології (як стоматологічного, так і загальносоматичного характеру), що можуть їх імітувати.
  Повний текст PDF - 3.858 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Телішевська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Телішевська О. Д. Хвороби, що імітують скронево-нижньощелепні розлади. Нозологічні форми та симптоми / О. Д. Телішевська // Новини стоматології. - 2014. - № 4. - С. 52-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ns_2014_4_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Телішевська Оксана Дмитрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського