Наукова періодика України Наука. Релігія. Суспільство


Чепіга Г. Г. 
"Матеріали для історико-статистичного опису Катеринославської єпархії" Феодосія (О.Г. Макаревського) як історичне та історіографічне джерело / Г. Г. Чепіга // Наука. Релігія. Суспільство. - 2014. - № 1. - С. 19-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nrs_2014_1_6
Проаналізовано працю єпископа Феодосія (О. Г. Макаревського) "Матеріали для історико-статистичного опису Катеринославської єпархії", яка у багатьох наукових працях використовується авторами як історичне джерело і закладає підгрунтя для визначення дати заснування деяких населених пунктів Південно-Східної України. Однак, аналіз праці показав, що подана Феодосієм хронологія заснування поселень означеного регіону у період до 50-х рр. XVIII ст. грунтується на неперевірених даних і тяжіє до міфологізації. Висновок автора за підсумками історіографічного аналізу полягає у тому, що Феодосій (О. Г. Макаревський) у частині свого опису, яка відноситься до першої половини XVIII ст., спирався на документи запорозького походження, які мали за мету обгрунтувати права Кошу на землі, врахувавши незаселені або малозаселені іншими групами переселенців. Ці дані потребують уважного підходу і не завжди можуть виступати як історичне джерело.
  Повний текст PDF - 172.47 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чепіга Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чепіга Г. Г. "Матеріали для історико-статистичного опису Катеринославської єпархії" Феодосія (О.Г. Макаревського) як історичне та історіографічне джерело / Г. Г. Чепіга // Наука. Релігія. Суспільство. - 2014. - № 1. - С. 19-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nrs_2014_1_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського