Наукова періодика України Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова


Ящук Л. О. 
Застосування методів сортування поштових одиниць для підвищення ефективності методів сортування масивів чисел / Л. О. Ящук // Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2019. - № 1. - С. 105-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nponaz_2019_1_15
Сортування, без перебільшення, операція будь-якого технологічного процесу або життєдіяльності людини, що зустрічається частіше за все. Критеріями сортування можуть виступати маси, об'єми, розміри, форми, властивості, параметри, якість, смак, фасон, колір і т. ін. Прикладами сортування можуть бути: сортування залізничних вагонів на сортувальних станціях; сортування товарів у торгових центрах; сортування ліків за призначенням на аптечних складах і в аптеках; сортування банкнот і монет за номіналами в банках, магазинах і гаманцях споживачів; сортування даних переписів населення за тими чи іншими показниками; сортування книг за бібліотечними реквізитами в бібліотеках і книгосховищах; сортування архівних документів за одиницями зберігання в архівах; сортування копій кінофільмів за найменуваннями на базах кінопрокату; сортування овочів за видами і якістю на овочевих базах; сортування щебеню за розмірами на будівельних майданчиках і т. ін. Останнім часом до них додалося ще сортування підприємствами і населенням твердих побутових відходів, тобто сміття, за видами. Особливий інтерес являє алгоритмічне сортування, за якого результат сортування визначається не лише вихідними даними, а й прийнятим алгоритмом їх оброблення. Найбільш відомі два види такого сортування: сортування поштових одиниць і сортування масивів чисел, дослідженню яких і присвячена ця стаття.Сортування, без перебільшення, операція будь-якого технологічного процесу або життєдіяльності людини, що зустрічається частіше за все. Критеріями сортування можуть виступати маси, об'єми, розміри, форми, властивості, параметри, якість, смак, фасон, колір і т. ін. Прикладами сортування можуть бути: сортування залізничних вагонів на сортувальних станціях; сортування товарів у торгових центрах; сортування ліків за призначенням на аптечних складах і в аптеках; сортування банкнот і монет за номіналами в банках, магазинах і гаманцях споживачів; сортування даних переписів населення за тими чи іншими показниками; сортування книг за бібліотечними реквізитами в бібліотеках і книгосховищах; сортування архівних документів за одиницями зберігання в архівах; сортування копій кінофільмів за найменуваннями на базах кінопрокату; сортування овочів за видами і якістю на овочевих базах; сортування щебеню за розмірами на будівельних майданчиках і т. ін. Останнім часом до них додалося ще сортування підприємствами і населенням твердих побутових відходів, тобто сміття, за видами. Особливий інтерес являє алгоритмічне сортування, за якого результат сортування визначається не лише вихідними даними, а й прийнятим алгоритмом їх оброблення. Найбільш відомі два види такого сортування: сортування поштових одиниць і сортування масивів чисел, дослідженню яких і присвячена ця стаття.
  Повний текст PDF - 633.068 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ящук Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ящук Л. О. Застосування методів сортування поштових одиниць для підвищення ефективності методів сортування масивів чисел / Л. О. Ящук // Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2019. - № 1. - С. 105-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nponaz_2019_1_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського