Наукова періодика України Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова


Prokop Y. V. 
A study of software development tools that are required in the job market in Ukraine and the world / Y. V. Prokop, O. G. Trofymenko, M. М. Kapustin // Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2018. - № 2. - С. 101-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nponaz_2018_2_15
Досліджено напрями розвитку сучасних веб-технологій і програмного забезпечення. Проаналізовано роботи вітчизняних та зарубіжних науковців, присвячених вивченню перспективних напрямів розвитку ІТ. З'ясовано, що наявні рейтинги у сфері ІТ виявляють загальносвітові тренди, але майже не висвітлюють специфіку українського ринку праці. Саме тому, а також зважаючи на те, що огляди трендів у сфері ІТ швидко стають застарілими, автори статті поставили мету провести аналіз актуальних трендів мережевого та програмного забезпечення в Україні та світі. Аналіз індексів, зроблених відомими консалтинговими та ІТ компаніями (PYPL, TIOBE, GitHub і StackOverflow), дозволяє визначити тенденції, які чинитимуть найбільш істотний вплив на ІТ-галузь у майбутньому. Такими трендами є застосування хмарних технологій, використання великих даних, впровадження сервісів візуального та голосового пошуку, повсюдне поширення технологій штучного інтелекту (AI) та технологій інтернету речей (IoT). В результаті моніторингу сучасного ринку праці, враховуючи результати, одержані іншими дослідниками, створено рейтинг використовуваних і затребуваних у найближчому майбутньому мов програмування в Україні та в усьому світі. Виявлено, що найбільш популярними мовами у світі нині є JavaScript, Java, Python, C<35> та C++. З'ясовано певні відмінності між трендами у використанні мов програмування в Україні та в інших країнах. Так, в Україні, порівняно із західними країнами, більш популярний і затребуваний розвиток веб-додатків. Саме тому українські розробники надають перевагу мовам JavaScript та PHP. У той самий час розробники в інших країнах здебільшого використовують мови програмування Java та Python. Найбільш затребуваними фреймворками JavaScript нині є AngularJS, Node.js і React. Саме ці інформаційні технології та засоби розробки програмного забезпечення будуть актуальними в майбутньому.
  Повний текст PDF - 309.492 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Prokop Y.
  • Trofymenko O.
  • Kapustin M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Prokop Y. V. A study of software development tools that are required in the job market in Ukraine and the world / Y. V. Prokop, O. G. Trofymenko, M. М. Kapustin // Наукові праці ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2018. - № 2. - С. 101-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nponaz_2018_2_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського