Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Оболкіна В. 
Використання борошна із солоду пшениці при створенні технології здобного печива оздоровчого призначення / В. Оболкіна, А. Скрипко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 3. - С. 187-196. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_3_22
Розглянуто особливість використання борошна із солоду пшениці як фізіологічно-функціональної сировини у створенні нового асортименту здобного печива оздоровчого призначення. Визначено, що у борошні з солоду пшениці загальний вміст цукрів збільшувався майже у 10 разів у порівнянні з пшеничним борошном, після оцукрювання загальний вміст цукрів збільшувався утричі у порівнянні з неоцукреним борошном. Зроблено висновок, що додавання борошна із солоду пшениці до пшеничного борошна чи повна заміна пшеничного борошна уможливить зменшення вмісту цукру в рецептурах здобного печива і його калорійності. На підставі досліджень фракційного складу білка за допомогою SDS-гель-електрофорезу за методом Леммлі визначено, що у солодовому борошні зменшено на 7,2 % кількість гліадину та глютеніну, які здатні утворювати клейковину. Дослідження технологічних властивостей борошна і з солоду пшениці показали, що під час утворення тіста збільшується його розрідження та зменшується еластичність. Зроблено висновок, що солодове борошно має дуже низькі технологічні властивості. Для підвищення структурно-механічних характеристик тіста запропоновано гідротермічне оброблення борошна. Доведено ефективність застосування гуміарабіку "Fibregum" як пребіотика та регулятора структури здобного тіста. Встановлено, що гуміарабік виявляє здатність до гідрофобних взаємодій з клейковинним комплексом борошна, сприяє підвищенню розтяжності й еластичності клейковини і підвищенню пружно-пластичних властивостей тіста. На підставі результатів досліджень науково обгрунтовано оптимальний рецептурний склад і технологію здобного печива оздоровчого призначення з додаванням борошна із солоду пшениці й гуміарабіку, зі зниженим вмістом цукру та жиру, редукованою калорійністю. Доведено, що печиво "Соло" можна віднести до борошняних кондитерських виробів оздоровчого призначення. Задоволення у вітамінах, мінеральних речовинах, харчових волокнах для печива становить більше, ніж 10 % від норми добової фізіологічної потреби.
  Повний текст PDF - 383.704 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Оболкіна В.
  • Скрипко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Оболкіна В. Використання борошна із солоду пшениці при створенні технології здобного печива оздоровчого призначення / В. Оболкіна, А. Скрипко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 3. - С. 187-196. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_3_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Оболкіна Віра Іллівна (технічні науки)
  • Скрипко Ангеліна Петрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського