Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Штангеєв К. О. 
Гідростатичні депресії у випарних апаратах цукрового виробництва / К. О. Штангеєв // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 3. - С. 105-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_3_14
Випарні установки цукрових заводів (ЦЗ) оснащені, переважно, випарними апаратами з багатократною природною циркуляцією розчину. Останнім часом на ЦЗ в основному почали впроваджувати плівкові випарні апарати (ВА). Ці апарати мають свої теплотехнічні й технологічні переваги та недоліки, тому виникає потреба визначити раціональні умови застосування цих видів ВА. Підтримання оптимального рівня розчину у ВА є обов'язковим для нормальної роботи з природною циркуляцією. Наявність певного рівня у ВА призводить до виникнення гідростатичної депресії і підвищення температури кипіння в нижній частині теплообмінних труб. Це призводить до зміни режимів теплообміну та зменшення корисної різниці температур на рівні нижньої трубної решітки через гідростатичну депресію, співставної із загальним температурним напором. Визначено вплив гідростатичної депресії на інтенсивність теплообміну (теплову продуктивність) у ВА з природною циркуляцією та раціональні умови їх застосування. Дослідження проводилися за допомогою числового експерименту на математичній моделі теплообміну у вертикальній теплообмінній трубі ВА, що згущує цукровий розчин. Оцінено величину негативного впливу гідростатичних депресій для різних корпусів випарних установок ЦЗ. Показано, що найбільш негативний вплив на величину зменшення загальної інтенсивності теплообміну має перевищення рівня соку у ВА понад величину оптимального рівня. Інші параметрі, такі як недогрів соку, впливають значно менше. Випарні апарати з природною циркуляцією розчину найбільш доцільні для оснащення перших корпусів випарної установки або ВА, які працюють у режимі попереднього випаровування. Для останніх корпусів випарної установки, де згущуються висококонцентровані розчини і негативний вплив гідростатичної депресії значний, рекомендується застосування ВА із гравітаційно стікаючою плівкою розчину.
  Повний текст PDF - 412.676 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Штангеєв К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Штангеєв К. О. Гідростатичні депресії у випарних апаратах цукрового виробництва / К. О. Штангеєв // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2019. - Т. 25, № 3. - С. 105-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2019_25_3_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського