Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Юрчак В. Г. 
Дослідження процесу приготування пшеничних заквасок з використанням стартової культури LV1 для поліпшення якості хліба і здобних виробів / В. Г. Юрчак, Т. І. Нощенко, С. Д. Паливода, Т. П. Голікова // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 220-231. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_27
Проаналізовано використання пшеничних заквасок для виготовлення різних сортів хліба. Показано, що пшеничні закваски можуть використовуватись для поліпшення смакових властивостей хліба, запобігання його черствінню та мікробіологічнму псуванню, інтенсифікації технологічних процесів. Використання заквасок пов'язане зі складним процесом їх розведення. Перспективним є використання сухих препаратів заквасок - сухого лактобактерину, сухих заквасок, що містять так звані стартові культури мікроорганізмів. Компанія Lesaffre розробила ряд стартових культур LV1, LV2, LV4, що містять гомоферментативні та гетероферментативні молочнокислі бактерії і дріжджі підвиду Saccharomyces Chevalieri. Компанія рекомендує використання цих заквасок для виготовлення хліба та здобних виробів і позиціонує ці вироби як бездріжджові. Особливості приготування цих заквасок залежать від мети застосування. Досліджено вплив параметрів приготування закваски на основі стартової культури LV1 - вологості, температури - на кислотність, підйомну силу й тривалість бродіння заквасок. Показано, що кислотність і підйомна сила густих заквасок є вищими у порівнянні з рідкими заквасками. Дотримання вищої температури заквасок - <$E28~symbol Р roman C> сприяє швидшому досягненню необхідної кислотності заквасок та надає змогу скоротити процес їх бродіння. Доведено, що в разі використання рідкої пшеничної закваски на стартовій культурі LV1 як підкислювача раціонально вносити закваску під час приготування тіста в кількості 50 % до маси борошна в тісті. За використання закваски на стартовій культурі LV1 як розпушувача для приготування хліба доцільно використовувати густу закваску в кількості, що містить 20 % борошна, та вносити в тісто 0,2 % до маси борошна пресованих дріжджів. Визначено вплив рецептурних компонентів на показники якості заквасок. Надано порівняльну оцінку якості виробів, виготовлених різними способами, та встановлено, що у разі приготування виробів із застосуванням заквасок поліпшується об'єм виробів, зростає вміст ароматутворюючих речовин, покращується стан м'якушки та збереження свіжості хліба.
  Повний текст PDF - 449.831 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Юрчак В.
  • Нощенко Т.
  • Паливода С.
  • Голікова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Юрчак В. Г. Дослідження процесу приготування пшеничних заквасок з використанням стартової культури LV1 для поліпшення якості хліба і здобних виробів / В. Г. Юрчак, Т. І. Нощенко, С. Д. Паливода, Т. П. Голікова // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 220-231. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Юрчак Віра Гаврилівна (технічні науки)
  • Паливода Світлана Дмитрівна (технічні науки)
  • Голікова Тетяна Петрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського