Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Українець А. І. 
Підвищення ефективності брагоректифікаційних установок / А. І. Українець, П. Л. Шиян, Ю. В. Булій, А. М. Куц // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 160-166. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_20
Ефективність роботи контактних пристроїв знижують недостатній час контакту пари та рідини, а також перемішування рідини на суміжних тарілках. Використання тарілок з частковою компенсацією прямотоку не розв'язує проблему. Запропоновано технологію ректифікації з контрольованими циклами затримки рідини на тарілках, яка надає змогу змінювати швидкість пари в щілинах контактних елементів завдяки зміні живого перерізу тарілок таким чином, що у період переливу рідини тарілка стає провальною. Для цього було досліджено ефективність роботи контактних пристроїв із змінним живим перерізом у процесах розгонки головної фракції та перегонки зрілої бражки за подовження часу перебування рідини на тарілках. Дослідження проводились за виробничих умов ДП "Чуднівський спиртовий завод". Експериментальна колона була оснащена лускоподібними тарілками, а контактні пристрої - рухомими клапанами, які почергово закривали та відкривали переливні отвори згідно із заданим алгоритмом. Наведено результати досліджень розподілення ключових летких домішок спирту по висоті розгінної колони. Доведено, що у разі затримки рідини до 20 с ступінь вилучення альдегідів, вищих спиртів сивушного масла та метилового спирту зростала в середньому на 30 %, кратність концентрування головних і верхніх проміжних домішок підвищувалась на 32 %. Затримка бражки на тарілках бражної колони до 12 с призводила до підвищення концентрації бражного дистиляту на 28 %. Подовження часу перебування рідини на тарілках розгінної колони до 20 с, а бражної колони - до 12 с надає змогу підвищити ефективність роботи контактних пристроїв та ступінь розділення спиртовмісних фракцій в середньому на 30 %, а також скоротити питомі витрати гріючої пари на 32 % у порівнянні з типовими установками.
  Повний текст PDF - 1.467 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Українець А.
  • Шиян П.
  • Булій Ю.
  • Куц А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Українець А. І. Підвищення ефективності брагоректифікаційних установок / А. І. Українець, П. Л. Шиян, Ю. В. Булій, А. М. Куц // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 160-166. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Українець Анатолій Іванович (технічні науки)
  • Шиян Петро Леонідович (технічні науки)
  • Куц Анатолій Михайлович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського