Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Соколенко А. І. 
Експериментальні дослідження процесів десорбції спирту з водних розчинів / А. І. Соколенко, О. Ю. Шевченко, О. І. Степанець // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 100-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_14
Наведено результати узагальнення і вивчення досвіду оцінки причин і рівнів впливів фізико-хімічних факторів у зв'язку з обмеженнями концентрацій синтезованого спирту за умов анаеробного зброджування цукровмісних середовищ. До числа останніх віднесено сумарні осмотичні тиски розчинених C2H5OH і CO2, а також насиченість рідинної фракції середовищ діоксидом вуглецю. Показано, що останнє призводить до різкого підвищення опору масопередачі на межі поділу фракцій між дріжджовими клітинами і середовищем. Порівняння цих двох факторів призводить до висновку про те, що осмотичні тиски CO2 обмежуються розчинністю його газової фракції у співвідношенні 1:8 зі спиртом, тому пропонуються до використання технології, за яких концентрації C2H5OH доцільно використовувати на докритичних рівнях в межах до 6 % об. Оцінено можливості таких обмежень за рахунок суміщення бродіння і перегонки під вакуумом, або за рахунок відбирання спирту активованим потоком CO2 з використанням спиртовловлювачів, або продуванням середовища інертним газом з влаштуванням примусової циркуляції і конденсації парових фракцій. Напрямок з обмеження впливів явищ насичення середовищ на CO2 запропоновано на основі перехідних процесів з десатурацією за рахунок змінних і регульованих тисків у газовій надрідинній фракції відповідно до закону Генрі. Показано наявність впливів на рівень десорбції спирту температури середовища, а результативність процесів запропоновано здійснювати на основі вимірів концентрацій спирту в конденсаті. Наведено інформацію щодо облаштування лабораторної установки, на якій реалізовано режими десорбції етилового спирту диспергованими потоками повітря і діоксиду вуглецю, а також теоретичні положення процесів десорбції. Доведено перспективність досягнення докритичних режимів бродіння і наведено схему оформлення системи для вилучення водноспиртового конденсату з парогазового потоку CO2 + C2H5OH.
  Повний текст PDF - 393.881 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соколенко А.
  • Шевченко О.
  • Степанець О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соколенко А. І. Експериментальні дослідження процесів десорбції спирту з водних розчинів / А. І. Соколенко, О. Ю. Шевченко, О. І. Степанець // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 100-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соколенко Анатолій Іванович (технічні науки)
  • Шевченко Олександр Юхимович (технічні науки)
  • Шевченко Олександр Юрійович (технічні науки)
  • Шевченко Ольга Юріївна (технічні науки)
  • Степанець Олександр Іванович (технічні науки)
  • Степанець Олег Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського