Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Шаповалов Є. Б. 
Регулювання концентрації амонійного азоту при метановій ферментації курячого посліду в умовах рециркуляції рідкої фази / Є. Б. Шаповалов, С. О. Жадан, А. І. Салюк, А. В. Котинський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 65-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_10
Наведено оцінку ефективності нового методу регулювання концентрації інгібітора під час метанової ферментації курячого посліду за умов рециркуляції рідкої фази. Суть методу полягає у сорбції аміаку з газової фази нелетким сорбентом, який знаходиться безпосередньо в реакторі, але не контактує із субстратом. Проведено моделювання концентрації амонійного азоту під час виробництва біогазу з курячого посліду у напівбезперервному режимі без вилучення аміаку та з вилученням. При цьому використано результати, одержані під час дослідження видалення амонійного азоту з розчинів солі амонію, що моделюють субстрат з високою концентрацією інгібітора, у періодичному режимі. Як сорбент було застосовано фосфорну кислоту, оскільки вона здатна реагувати з аміаком, є нелеткою, у результаті реакції утворюється корисний для сільського господарства продукт. Прийнято, що процес проводиться у термофільному режимі за температури <$E50~symbol Р roman C>, вологості субстрату 90 % і гідравлічного часу утримання 5 та 10 діб. Концентрація фосфорної кислоти становить 4 моль/дм<^>3. Значення pH середовища прийнято рівним 7,5, 8,0 і 8,5. Співвідношення площі сорбенту і субстрату становить 1:4,6, а діаметра апарата до глибини субстрату - 1:1,5. Максимальний ступінь рециркуляції стоку 60 %, який було використано під час моделювання, відповідає повному заміщенню води, що використовується для розбавлення курячого посліду нативної вологості 75 % до вологості 90 %. Вміст амонійного азоту за рециркуляції рідкої фази за певних умов був нижчим ніж 3000 мг/дм<^>3, що було прийнято за безпечний для роботи біогазової установки рівень. Ступінь вилучення амонійного азоту може бути суттєво збільшено за рахунок зміни геометричних розмірів біогазової установки, збільшення площі контакту сорбенту з газовою фазою та гідравлічного часу утримання. Відповідно до результатів моделювання, розглянутий метод є достатньо ефективним для його використання за умов рециркуляції рідкої фази.
  Повний текст PDF - 398.049 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шаповалов Є.
  • Жадан С.
  • Салюк А.
  • Котинський А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шаповалов Є. Б. Регулювання концентрації амонійного азоту при метановій ферментації курячого посліду в умовах рециркуляції рідкої фази / Є. Б. Шаповалов, С. О. Жадан, А. І. Салюк, А. В. Котинський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 6. - С. 65-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_6_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Салюк Анатолій Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського