Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Іщенко В. М. 
Застосування молекулярної абсорбційної та емісійної спектрометрії для виявлення фальсифікації пастеризованого молока / В. М. Іщенко, О. В. Кочубей-Литвиненко, Н. П. Квітковська, А. Г. Якімінська, М. В. Іщенко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 5. - С. 236-243. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_5_29
Проаналізовано проблему фальсифікації харчових продуктів, зокрема молока. Проведено огляд основних видів фальсифікації молока та причин, які призводять до неї. Зазначено, що нині набуває поширення підміна молока його відновленим аналогом, тобто "молоком", одержаним із сухих сумішей. Огляд останніх наукових публікацій показав, що наразі все більшої популярності для виявлення фальсифікації молочної продукції набуває метод молекулярної абсорбційної та емісійної спектрометрії (флуоресценція) як скринінговий метод. Автори відмічають, що саме метод флуоресценції надає змогу детектувати конформаційні зміни білків, що відбуваються за різних умов виробництва і зберігання молочної продукції, опосередковано визначати ступінь термообробки, не потребує складної пробопідготовки і характеризується високою чутливістю. З метою виявлення фальсифікації молока його відновленим аналогом досліджено спектри флуоресценції лабораторно-пастеризованих, комерційних зразків молока різної пастеризації та молочного продукту, одержаного із сухого молока та молочної сироватки за різних довжин хвиль, характерних для триптофану, продуктів реакції Майяра, никотинамідаденіндинуклеотиду та рибофлавіну. Зі спектрів помічено залежність флуоресценції від ступеня денатурації білків, що корелює з видом пастеризації молока. Найкраще класифікація зразків спостерігається в спектрах флуоресценції триптофану та продуктів реакції Майяра, а також у спектрах поглинання в діапазоні 200 - 250 нм. Перша та друга похідна спектрів поглинання цих флуорофорів надає змогу виокремити додаткові мало видимі максимуми, що може бути використано для виявлення продукту, виготовленого із сухого молока.
  Повний текст PDF - 516.14 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іщенко В.
  • Кочубей-Литвиненко О.
  • Квітковська Н.
  • Якімінська А.
  • Іщенко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іщенко В. М. Застосування молекулярної абсорбційної та емісійної спектрометрії для виявлення фальсифікації пастеризованого молока / В. М. Іщенко, О. В. Кочубей-Литвиненко, Н. П. Квітковська, А. Г. Якімінська, М. В. Іщенко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 5. - С. 236-243. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_5_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іщенко Вадим Миколайович (технічні науки)
  • Кочубей-Литвиненко Оксана Валер'янівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського