Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Фоменко В. В. 
Механохімічний спосіб активації ванадій оксиду (V) / В. В. Фоменко, О. І. Кроніковський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 4. - С. 242-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_4_27
Оксидні матеріали, які містять оксидні нанотрубки (OH), характеризуються великою неоднорідністю наночастинок, оскільки, крім (OH), містять інші нанорозмірні структурні одиниці, такі як стрічки, нитки тощо. Матеріали на основі (OH) одержують переважно гідролізом сполук металів за температур до <$E180~symbol Р roman C>. Подальші дослідження у сфері синтезу псевдоодномірних (1D) структур пов'язані з необхідністю детального вивчення механізмів зародження та росту цих структур. Крім того, такі дослідження мають за мету створити нові, більш доступні методи формування однорідних за формою наночастинок продуктів. Одним з таких об'єктів є ванадію оксид V2O5, який здавна використовується як селективний каталізатор та напівпровідник у кераміці для транзисторів, а також як матеріал літієвих акумуляторів. Донині оксид ванадію трубчастої наноморфології (H-VO) було одержано в результаті довгої гідротермальної (до 10 діб) обробки (~<$E180~symbol Р roman C>) водних розчинів таких сполук, як V2O5, VOCl3, HVO3 за наявності (KH) як темпланта (інертної речовини, яка відповідає тільки за формування форми та розміру наночастинок продукту), а також з обов'язковим додаванням аміаку. Наведено результати дослідження зміни структури ванадій оксиду, одержаного під час розмолу стандартного зразка цього оксиду у планетарному млині за участі етанолу. Одержані зразки досліджено за допомогою методів інфрачервоної спектроскопії та рентгенофазового аналізу, також оцінено питому поверхню за методом хроматографії. З використанням методів скануючої та трансмісійної електронної мікроскопії показано, що в ході розмолу вихідна структура оксиду руйнується з утворенням нанотрубок, довжина яких аналогічна довжині складових вихідного ванадій оксиду. Утворення ванадійвмістних моношарів, які лежать в основі структури нанотрубок, найбільш імовірно відбувається за рахунок деформації вихідної кристалічної структури ванадій оксиду. Інтеркаляція молекул етанол в міжплощинний простір кристалів оксиду спричиняє деформацію кристалів, з утворенням нанорозмірних об'єктів, розмір і морфологія яких можуть бути означені як нанохімічні.
  Повний текст PDF - 349.522 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фоменко В.
  • Кроніковський О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фоменко В. В. Механохімічний спосіб активації ванадій оксиду (V) / В. В. Фоменко, О. І. Кроніковський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 4. - С. 242-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_4_27.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського