Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Березянко Т. В. 
Стан інноваційної системи України / Т. В. Березянко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 4. - С. 130-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_4_15
Проаналізовано стан розвитку інноваційної системи України. Розглянуто концепцію вирівнювання, яка була замінена концепцією проектування вузлів прибутку та одерання прибутку. Ця тенденція зумовлена розвитком процесів глобалізації, зокрема конкуренції. Досліджено погляди вітчизняних вчених на інновації. В одному випадку нововведення інтерпретуються як результат наукового творчого процесу у вигляді нових технологій, знань, методів тощо, а в іншому - як процес впровадження нових продуктів, принципів, елементів замість існуючих. Виявлено, що ігнорування технічних професій сформоване в суспільстві та переходить до сімейної освіти (батьківське керівництво, негативний публічний досвід і занедбаність у ЗМІ) та шкіл. Виявлено основні проблеми, обмежувальні чинники, завдання, які потрібно розв'язати у процесі стабілізації та відновлення національної економіки. Національну інноваційну систему розглянуто в контексті дотримання міжнародних вимірювань та концепції переходу до формування суспільства знань. Проаналізовано основні диспропорції управління розвитком національної інноваційної системи. Використано метод порівняння, конфронтацію, системний аналіз, а також опитування. Доведено, що основним обмежувальним чинником під час формування комплексного цілого та розвитку його прориву є несумісне, а іноді й деструктивне управління, недостатня активність державного управління та залишкове фінансування потреб. Протягом майже 20 років в Україні існувало два піки інноваційного фінансування, які були пов'язані із зовнішніми чинниками. Визначеновідмінності між потребами національної інноваційної системи, очікуваннями бізнесу та вимогами міжнародних регуляторів. Загалом, це може бути діагностовано як наслідок інституційної деструктивної політики на державному рівні. З'ясовано, що формування ефективної та конкурентоспроможної національної інноваційної системи вимагає законодавчої та інструментальної консолідації інноваційного розвитку країни, створення та структурування інноваційного ринку під національним контролем.
  Повний текст PDF - 353.483 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Березянко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Березянко Т. В. Стан інноваційної системи України / Т. В. Березянко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 4. - С. 130-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_4_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського