Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Каширіна Я. О. 
Отримання та стабілізаційні властивості нанорозмірного силіцій(IV) оксиду, гідрофобізованого на 50% / Я. О. Каширіна, О. С. Муратов, О. М. Мірошников, А. І. Маринін, Г. В. Сокольський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 3. - С. 247-255. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_3_29
Емульгатори є необхідною складовою приготування важливих харчових і косметичних емульсій. Серед них інтерес викликають тверді нанорозмірні емульгатори Пікерінга, а саме явище одержало назву стабілізації за Пікерінгом. Досліджено умови стабілізації харчових і косметичних емульсій за Пікерінгом на прикладах декількох модельних систем і перевірено можливості теоретичного передбачення умов найбільш ефективної стабілізації емульсій. Розглянуто модельні харчові та косметичні емульсії з введеними твердими наночастинками кремнезему, одержаних термічною обробкою гідрофобного кремнезему за різних режимів. Предмет дослідження - умови стабілізації емульсій твердими наночастинками за Пікерінгом. Пошук нового емульгатора відбувався з огляду на такі міркування: емульгатор має бути недорогим (оскільки за незначної своєї концентрації він надає суттєвий внесок у загальну собівартість готової продукції), доступним, нешкідливим та, зрозуміло, ефективно стабілізувати емульсійні системи, зменшуючи поверхневий натяг на межі поділу фаз рідина-рідина. Авторами було обрано гідрофобізований кремнезем, який є недорогим і доступним, виробляється в Україні (Oрисил М-200), і який попередньо термічно обробили з метою зменшення частки гідрофобних груп на поверхні та збільшення його стабілізувальної дії. Контроль ступеня гідрофобності поверхні виконували за допомогою методу дериватографії, а сам емульгатор одержувався прожарюванням вихідного гідрофобного кремнезему у муфельній печі за визначеної температури. Визначення розмірів вихідного й термообробленого зразку проводилося за методом динамічного розсіювання світла (Malvern Zetasizer Nano ZS). Встановлено, що оптимальна температура та час, за яких утворюється емульгатор з найкращою стабільністю готової емульсії, складає <$E600~symbol Р roman C> та 1 год відповідно.
  Повний текст PDF - 700.173 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Каширіна Я.
  • Муратов О.
  • Мірошников О.
  • Маринін А.
  • Сокольський Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Каширіна Я. О. Отримання та стабілізаційні властивості нанорозмірного силіцій(IV) оксиду, гідрофобізованого на 50% / Я. О. Каширіна, О. С. Муратов, О. М. Мірошников, А. І. Маринін, Г. В. Сокольський // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 3. - С. 247-255. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_3_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маринін Андрій Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського