Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Медвідь І. М. 
Дослідження впливу амілолітичних ферментів на мікробіологічні процеси в тісті та якість рисового хліба / І. М. Медвідь, О. Б. Шидловська, В. Ф. Доценко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 175-186. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_2_21
Досліджено вплив ферментів <$Ealpha>-амілази й глюкоамілази на процеси дозрівання рисового тіста та якість готового хліба. Встановлено, що застосування ферментативної модифікації крохмалю рисового борошна сприяє інтенсифікації перебігу мікробіологічних процесів у тісті, що призводить до поліпшення якості готових виробів. Обгрунтовано доцільність приготування гідролізованого рисового напівфабрикату з 50 % рисового борошна від його рецептурної кількості та вологістю 65 % з подальшим замішуванням тіста на його основі з метою проведення більш повного гідролізу крохмалю. Доведено, що підвищення вмісту цукрів у тісті, які утворюються в результаті гідролітичного розкладу крохмалю борошна ферментами, сприяє збільшенню кількості діоксиду вуглецю, виділеного під час бродіння. Визначено, що у процесі дозрівання тістових заготовок, приготованих на гідролізованому рисовому напівфабрикаті, відбувається активізація кислотонагромадження. На основі одержаних результатів досліджень запропоновано рекомендовану тривалість бродіння тістових заготовок - 45 - 50 хв, оскільки цей період характеризується найвищою інтенсивністю мікробіологічних процесів, що підтверджується стабілізацією окисно-відновного потенціалу тіста. Відмічено позитивний вплив використання ферментів амілолітичної дії в технології рисового хліба на питомий об'єм тіста та пружно-еластичні властивості м'якушки готових виробів. Встановлено, що застосування гідролізу крохмалю борошна за виробництва рисового хліба сприяє подовженню терміну зберігання його свіжості внаслідок підвищення кількості декстринів, утворених під дією <$Ealpha>-амілази. В результаті проведених досліджень визначено доцільність розроблення заходів, спрямованих на покращання пружно-еластичних властивостей тіста з рисового борошна з метою зменшення втрат вуглекислого газу, утворюваного під час бродіння.
  Повний текст PDF - 402.523 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Медвідь І.
  • Шидловська О.
  • Доценко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Медвідь І. М. Дослідження впливу амілолітичних ферментів на мікробіологічні процеси в тісті та якість рисового хліба / І. М. Медвідь, О. Б. Шидловська, В. Ф. Доценко // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 175-186. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_2_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Доценко Віктор Федорович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського