Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Маковецька С. В. 
Формування розкладу поставок сировини на цукровий завод із застосуванням генетичних алгоритмів / С. В. Маковецька, О. М. М'якшило // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 1. - С. 7-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_1_3
Ефективність цукрового виробництва значною мірою залежить від технологічної якості сировини і цукрового буряка (ЦБ). Під час переробки на цукрових заводах різних партій буряків з однаковою цукристістю вихід цукру значною мірою коливається, тобто технологічні якості коренеплодів ЦБ цих партій були різними, що зумовлено генетико-детермінованими властивостями окремих сортів і гібридів ЦБ. В результаті аналізу функціонування цукрового виробництва можна зробити висновок, що, застосовуючи правильний підбір сучасних високопродуктивних сортів і гібридів ЦБ з високими технологічними показниками і термінами їх перероблення на цукровому заводі, можна одержати один із додаткових резервів підвищення ефективності виробництва цукру. Тому під час планування постачання сировини на цукровий завод необхідно обов'язково враховувати генетико-детерміновані властивості сучасних сортів і гібридів ЦБ. Розглянуто проблему процесу формування ефективного розкладу постачання сировини з різних сировинних зон на цукровий завод для забезпечення скорочення виробничих витрат з урахуванням генетико-детермінованих властивостей сучасних сортів і гібридів ЦБ та сезонності виробництва. Задача формування ефективного розкладу постачання сировини з різних сировинних зон на цукровий завод для забезпечення скорочення виробничих витрат і підвищення техніко-економічних показників виробництва відноситься до класу NP-повних комбінаторних задач. Оскільки особливості задачі специфічні за умови постійних економічних і кліматичних змін, що вимагає постійного коригування плану завезення сировини на цукровий завод та значної кількості даних, то використання традиційних методів для розв'язання неможливе. Тому для розв'язку таких задач доцільно використовувати евристичні методи. Запропоновано сучасний метод оптимізації, що базується на евристичних підходах, і генетичний алгоритм. У результаті реалізації генетичного алгоритму в середовищі MatLab було створено програмний модуль з урахуванням структури індивіда та функції пристосованості.
  Повний текст PDF - 581.483 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маковецька С.
  • М'якшило О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маковецька С. В. Формування розкладу поставок сировини на цукровий завод із застосуванням генетичних алгоритмів / С. В. Маковецька, О. М. М'якшило // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 1. - С. 7-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • М'якшило Олена Михайлівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського