Наукова періодика України Юридичний вісник. Повітряне і космічне право


Filinovych V. 
Consumer extremism and the unenviable position of the seller's / V. Filinovych // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. - 2019. - № 2. - С. 105-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2019_2_17
Наші співвітчизники відчули себе більш захищенними під час отримання послуг та купівлі товарів, коли у 1991 р. Постановою N 1024-XII Верховної Ради було введено в дію Закон України про захист прав споживачів. Ми звикли до того, що клієнт завжди правий у відносинах із постачальником послуги, продавцем чи виробником товару. Тим не менш, деякі із клієнтів ведуть себе нечесно, тим самим виступаючи споживчими екстремістами. Українське законодавство має серйозні прогалини щодо даного питання. Більш того, у Законі України про захист прав споживачів можна простежити тенденцію завчасного ставлення до продавця (виконавця робіт, виробника продукції) як до винної та несумлінної сторони, бо саме для такого суб'єкта нашим недосконалим законодавством передбачено більша кількість о обов'язків, аніж прав, при цьому у "постраждалого" споживача - все навпаки. Вивчено поняття і сутності споживчого екстремізму (тероризму). Знайдено дієве рішення для суперечок між продавцем і покупцем. Методологічну основу дослідження склали філософські, ідеологічні, загальнонаукові та спеціальні методи. Проаналізовано такі відомі справи як Liebeck v. McDonald's Restaurants, Microwaved poodles, Armed Robbery in Disneyland та інші. Для ілюстрації описуваного поняття споживчого тероризму автором наводяться найбільш вдалі повсякденні приклади такої поведінки, як на прикладі молоді, так і на прикладі відносин між дорослими людьми та підприємцями. Результатом дослідження стало формування поняття споживчого екстремізму як недобросовісних дій, якими оперують відповідно до закону споживачі з метою отримання прибутку від продавця, а не відновлення свого порушеного права. З'ясовано, що в українському законодавстві немає адекватного регулювання цього питання та запропоновано перелік дій, які необхідно вжити при взаємодії зі споживчим екстремістом. Розглянуто вдосконалення національного законодавства в сфері споживчого тероризму, а також пошук методів, які необхідно вжити при спілкуванні з терористом-споживачем.
  Повний текст PDF - 364.274 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Filinovych V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Filinovych V. Consumer extremism and the unenviable position of the seller's / V. Filinovych // Юридичний вісник. Повітряне і космічне право. - 2019. - № 2. - С. 105-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2019_2_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського