Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Пилипчук Я. В. 
Волоські кнезати в історії Східної та Південно-Східної Європи / Я. В. Пилипчук // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 476-485. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_61
Ця стаття присвячена історії волоських кнезатів у добу Високого Середньовіччя. До XIII ст. влахи куди частіше згадувались на Балканах чим на північ від Дунаю і це більше стосувалось предків аромунів, ніж румунів. Волохи були бунтівними підданими ромеїв, проте це не виключало ситуативних союзів з ромеями і участі волоських контингентів у візантійській армії. Формування політичних структур східних романців на північ від Дунаю можна датувати IX - XIII ст. Оформлення Волощини як самостійної держави пов'язане з кризою у Золотій Орді та з експансією Угорщини на схід. Басараб тільки завершив справу розпочату Сенеславом. Кнезат Гелу це ніщо інше як волосько-слов'янський кнезат у Трансильванії. Стосовно міграції волохів у Мунтенію, то вона мала здійснюватись як з території Трансильванії, так із території Балканського півострова.
  Повний текст PDF - 160.117 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пилипчук Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пилипчук Я. В. Волоські кнезати в історії Східної та Південно-Східної Європи / Я. В. Пилипчук // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 476-485. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_61.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пилипчук Ярослав Валентинович (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського