Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Руда О. В. 
Роль польського "товариства школи людової" у розвитку приватного шкільництва в міжвоєнній Галичині / О. В. Руда // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 329-335. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_40
Висвітлено діяльність польського культурно-освітнього "Товариства школи людової". Проаналізовано основні віхи його діяльності, спрямовані на збереження польськості в Галичині та піднесення рівня національної свідомості місцевих поляків. Упродовж свого існування товариство доклало чимало зусиль до запобігання українізації польського населення краю та протидіяло поширенню на них впливів українських культурно-освітніх організацій. "Товариство школи людової" зосередилося на відбудові та заснуванні шкіл з польською мовою навчання, народних домів, читалень, каплиць і костелів, бібліотек, дошкільних закладів, пробудженні в місцевого польського населення прагнення до національної та релігійної окремішності.
  Повний текст PDF - 142.59 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Руда О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Руда О. В. Роль польського "товариства школи людової" у розвитку приватного шкільництва в міжвоєнній Галичині / О. В. Руда // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 329-335. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_40.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руда Оксана Василівна (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського