Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Прокопов В. Ю. 
Смерть в уявленнях та практиках українських повстанців Закерзоння (1943 – 1947 рр.) / В. Ю. Прокопов // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 242-250. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_26
У розрізі історичної антропології подана спроба розглянути ставлення до смерті українських повстанців та підпільників Закерзоння у 1943 - 1947 рр. Описано та проаналізовано повсякденні практики поховання та вшанування полеглих вояків УПА та ОУН. Проаналізовані ритуали увічнення "полеглих героїв" у свідомості та повсякденному житті повстанців. З'ясовано, як поводились з загиблими стрільцями в специфічних умовах партизанської війни. Досліджено переживання українських повстанців смертельної небезпеки, їх усвідомлення феномену смертності. Визначено внутрішньо-психологічне ставлення до "доброї" та "поганої" смерті у повстансько-підпільному середовищі.
  Повний текст PDF - 96.013 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Прокопов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Прокопов В. Ю. Смерть в уявленнях та практиках українських повстанців Закерзоння (1943 – 1947 рр.) / В. Ю. Прокопов // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 242-250. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Прокопов Вадим Юрійович (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського