Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Якубець А. В. 
Відпустка та відпочинок на морі в умовах УРСР (середина 1950-х – середина 1960-х рр.): за матеріалами журналу "Перець" / А. В. Якубець // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 197-202. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_20
Розглянуто проблематику відпустки як елементу повсякденного життя радянської України середини 1950-х - середини 1960-х рр. з акцентуванням уваги на відпочинку на морі, який у вказаний період почав набувати масового характеру. Для розкриття теми як базове джерело використано сатирично-гумористичний журнал "Перець", за публікаціями якого можна відслідковувати певні тенденції проведення відпусток жителями УРСР у згаданий період. Зроблено висновок, що протягом вказаного періоду часу у республіці відбулося формування такого виду відпочинку як поїздка на море чому сприяло як удосконалення трудового законодавства, так і зростання доходів громадян. В той же час відпочинку на морських курортах були притаманні типові недоліки радянської соціально-економічної системи - дефіцит, неякісні товари та послуги, низький рівень туристичного сервісу та ін.
  Повний текст PDF - 81.836 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Якубець А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Якубець А. В. Відпустка та відпочинок на морі в умовах УРСР (середина 1950-х – середина 1960-х рр.): за матеріалами журналу "Перець" / А. В. Якубець // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2018. - Вип. 50. - С. 197-202. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2018_50_20.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Якубець Альона Віталіївна (історичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського