Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Маслак В. І. 
Уявлення українського козацтва про південні та східні кордони українського світу XVI – початку XVIII століття: еволюція історіографічного образу / В. І. Маслак // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2017. - Вип. 48. - С. 223-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2017_48_44
XVI - XVIII століття виявилися вирішальним періодом в історії формування зони розселення українського етносу й у формуванні української етнічної території. У зв'язку з цим надзвичайно важливо реконструювати уявлення козаків щодо природного південного та східного кордону української ойкумени і співвідношення цих уявлень з ціннісними орієнтаціями і політичними концепціями традиційної української еліти. В історіографії останнім часом зазначеної проблемі приділяється все більша увага. У першу чергу слід відзначити історіографічний консенсус з приводу того, що українські еліти в XV - XVII століттях послідовно дотримувалися концепції, яка передбачала включення великого степового простору, а також Чорноморського та Азовського узбережжя до складу ісвоїхі, але втрачених територій, які потрібно повернути. Еліта Гетьманщини, а також запорізькі козаки вважала природним кордоном своєї держави Чорне та Азовське моря на півдні й річку Дон на сході, а колонізаційні зусилля запорожців сприяли практичній фіксації козацької присутності.
  Повний текст PDF - 378.625 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маслак В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маслак В. І. Уявлення українського козацтва про південні та східні кордони українського світу XVI – початку XVIII століття: еволюція історіографічного образу / В. І. Маслак // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2017. - Вип. 48. - С. 223-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2017_48_44.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маслак Володимир Іванович (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського