Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Яцюк М. В. 
Українсько-польські змагання за східну Галичину на Паризький мирній конференції 1919 року / М. В. Яцюк // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2015. - Вип. 44(1). - С. 154-159. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2015_44%281%29__31
Розглянуто українсько-польське дипломатичне протистояння на Паризькій мирній конференції 1919 р. У центрі уваги протиборчих сторін було питання про приналежність Східної Галичини в контексті загальноєвропейської політики післявоєнного устрою. Українська сторона на Паризькому форумі домагалася визнання незалежності та територіальної цілісності українських земель, а також намагалася знайти місце країни в геополітичній системі інтересів. Делегації УНР і ЗУНР сподівалися отримати військово-політичну підтримку в боротьбі проти зовнішніх і внутрішніх ворогів української державності. Реалії повоєнної Європи свідчили, що Антанта та її союзники створювали архітектуру європейської політики без урахування національних інтересів українського народу.
  Повний текст PDF - 381.469 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Яцюк М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Яцюк М. В. Українсько-польські змагання за східну Галичину на Паризький мирній конференції 1919 року / М. В. Яцюк // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2015. - Вип. 44(1). - С. 154-159. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2015_44(1)__31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яцюк Микола Володимирович (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського