Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Кузьменко А. В. 
Розвиток досліджень з української історії на Київщині в кінці XVIII – першій половині ХІХ ст. / А. В. Кузьменко // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2014. - Вип. 41. - С. 217-224. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2014_41_40
Здійснено спробу комплексного аналізу тенденцій розвитку досліджень з української історії в кінці XVIII - першій половині XIX ст. на теренах Київщини. Виокремлено ключові фактори та закономірності в цьому процесі та простежено їхній вплив на якісні зміни у ході перетворення знань з української історії на національну історичну науку. З'ясовано, що якісно нова стадія досліджень з історії України розпочалася після відкриття 1834 р. Університету св. Володимира у Києві. Особливе місце приділено українознавчим студіям М. Максимовича, дослідницький шлях якого склав важливу епоху в становленні історичної науки.
  Повний текст PDF - 448.073 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кузьменко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кузьменко А. В. Розвиток досліджень з української історії на Київщині в кінці XVIII – першій половині ХІХ ст. / А. В. Кузьменко // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2014. - Вип. 41. - С. 217-224. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2014_41_40.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кузьменко Аліна Вікторівна (історичні науки)
  • Кузьменко Андрій Володимирович (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського