Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Ігнатуша О. М. 
Православна церква і російська агресія в Україні (1919–1920 рр.): Ч. 1. Ідейні орієнтири та характер діяльності / О. М. Ігнатуша // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2014. - Вип. 38. - С. 122-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2014_38_25
Показано церковні форми російської агресії в Україні протягом 1919 - 1920 рр. Вони були часткою ідеології та практики білого руку. Розкрито характер і особливості політичного курсу генералів А. І. Денікіна та П. М. Врангеля у ставленні до православної церкви в Україні. Доведено, що це був курс на реставрацію єдиної і неподільної російської держави та цілісності Російської православної церкви. Висвітлено роль керівництва українських єпархій у формуванні Тимчасового вищого церковного управління на південному сході Росії. Надано характеристики відносин цього управління з церковною владою в Україні.Висвітлено суперечності у ставленні православної церкви в Україні до білого руху. Подано мотивацію, що зблизила частину церкви з режимами А. І. Денікіна та П. М. Врангеля. Зазначено вплив політики більшовиків на формування позицій духовенства під час білогвардійської інтервенції. Підкреслено неоднорідність церкви у підтримці російської націоналістичної контрреволюції в Україні. Стверджується, що російські сили дестабілізували ситуацію в православній церкві України. Білогвардійська присутність вела до ескалації напруженості у церковному середовищі, стимулювала рух до автокефалії - повної незалежності - церкви в Україні.
  Повний текст PDF - 480.077 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Ігнатуша О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Ігнатуша О. М. Православна церква і російська агресія в Україні (1919–1920 рр.): Ч. 1. Ідейні орієнтири та характер діяльності / О. М. Ігнатуша // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2014. - Вип. 38. - С. 122-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2014_38_25.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Ігнатуша Олександр Миколайович (історичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського