Наукова періодика України Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету


Діанова Н. М. 
Діяльність православних братств на Півдні України (кінець ХІХ – початок ХХ ст.) / Н. М. Діанова // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2014. - Вип. 38. - С. 53-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2014_38_10
Досліджено діяльність православних братств у південноукраїнських єпархіях, яка полягала у вивченні проблеми розкольників і різних протестантських течій, розповсюдженні місіонерської літератури та книг православно-просвітницького змісту, виданні спеціальних брошур і листків, відкритті парафіяльних бібліотек і народних читалень. З'ясовано, що основними методами місіонерської роботи духовенства були переконання, пропаганда православних істин, ізоляція православних від впливу іновірців, проведення морально-релігійних читань та бесід. Зазначено, що діяльність церковних братств не принесла очікуваних наслідків у місіонерській площині й чисельність розкольників і протестантів суттєво не зменшилась. Це зумовлено відсутністю коштів, належної підтримки суспільства, зміною духовних пріоритетів населення та певним розчаруванням у православній церкві.
  Повний текст PDF - 400.517 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Діанова Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Діанова Н. М. Діяльність православних братств на Півдні України (кінець ХІХ – початок ХХ ст.) / Н. М. Діанова // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. - 2014. - Вип. 38. - С. 53-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npifznu_2014_38_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Діанова Наталія Миколаївна (історичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського