Наукова періодика України Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні


Брехаря Г. П. 
Дослідження впливу вакуумної термообробки на процес відновлення гематиту / Г. П. Брехаря, Н. П. Бондар, В. ГуляєваТ., В. І. Деменіков // Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні. - 2013. - № 1. - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nmt_2013_1_16
Наведено результати досліджень впливу вакуумної термообробки на фазовий склад порошків чистого для аналізів гематиту (ЧДА) та гематитової руди. Рентгенівським фазовим аналізом показано, що відпал у вакуумі (Т = 600 <$E symbol Р>С, <$E tau> = 1 год) гематиту (ЧДА) сприяє його відновленню до магнетиту у верхньому прошарку порошку. Гематитова руда, основними фазовими складовими якої є оксиди SiO2 і Fe2O3, попередньо піддавалась подрібненню у вібраційному млині (30 год на повітрі, 10 год в воді та 30 год в воді з додаванням карбонільного заліза). Встановлено, що вакуумна термообробка механоактивованих рудних порошків за вищенаведених режимів відпалу призводить до часткового перетворення гематиту в магнетит. Сприятливими чинниками для відновлення гематиту до магнетиту є механоактивація рудного порошку та наявність карбонільного заліза, як каталізатора реакцій та джерела вуглецю, що сприяє перетворенням гематит - магнетит.
  Повний текст PDF - 827.904 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Брехаря Г.
  • Бондар Н.
  • ГуляєваТ. В.
  • Деменіков В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Брехаря Г. П. Дослідження впливу вакуумної термообробки на процес відновлення гематиту / Г. П. Брехаря, Н. П. Бондар, В. ГуляєваТ., В. І. Деменіков // Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні. - 2013. - № 1. - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nmt_2013_1_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Брехаря Григорій Павлович (технічні науки)
  • Бондар Наталія Петрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського