Наукова періодика України Наука і правоохорона


Окіпнюк В. Т. 
Радянські органи військової контррозвідки в Україні (1929–1941 роки): історико-правовий аналіз / В. Т. Окіпнюк // Наука і правоохорона. - 2017. - № 4. - С. 312-319. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nip_2017_4_46
Досліджено розвиток юридичного статусу, організаційної структури та діяльності радянських органів військової контррозвідки в Україні у воєнний час. Встановлено, що у цей період відбувались зміни у їх відомчій підпорядкованості, повноваженнях та структурі, зумовлені потребами воєнного часу. Основні повноваження органів військової контррозвідки були зосереджені у сферах боротьби з нацистською агентурою, "антирадянськими, ворожими елементами", дезертирством у військах і воєнізованих формуваннях, проведенням перевірки військовослужбовців, які перебували в полоні або оточенні, підтримання належного рівня військової дисципліни, порядку та моральнопсихологічного клімату у військових колективах. Вказані повноваження радянські органи військової контррозвідки здійснювали репресивними методами, з порушенням загальних принципів права, фундаментальних прав і свобод людини і громадянина.
  Повний текст PDF - 78.61 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Окіпнюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Окіпнюк В. Т. Радянські органи військової контррозвідки в Україні (1929–1941 роки): історико-правовий аналіз / В. Т. Окіпнюк // Наука і правоохорона. - 2017. - № 4. - С. 312-319. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nip_2017_4_46.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Окіпнюк Володимир Тарасович (юридичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського