Наукова періодика України Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка


Дзундза Р. М. 
Постать Миколи Лисенка в контексті проблем ідентичності / Р. М. Дзундза // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія : Мистецтвознавство. - 2018. - № 2. - С. 18-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUm_2018_2_5
Досліджено диригентську діяльність М. Лисенка у контексті проблем ідентичності. Акцентуючи увагу на деяких історичних фактах з біографії митця, окреслено риси, характерні для класика української музики, чий вплив на мистецтво є масштабним та незаперечним. Охарактеризовано національно-культурну ідентичність М. Лисенка, що підкреслено нерозривністю його композиторської, виконавської та диригентської діяльності з національним фольклором і поезією. У контексті проблем ідентичності проаналізовано творчу діяльність М. Лисенка та визначено основні характерні ознаки культурної і національної ідентичності, а також самоідентичності, які він проявляв упродовж творчого життя. Зроблено висновок, що постать М. Лисенка є синтезом різних компонентів ідентичності і не може бути зведена до котроїсь із них через масштабність та інтегративний тип таланту митця.
  Повний текст PDF - 357.929 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дзундза Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дзундза Р. М. Постать Миколи Лисенка в контексті проблем ідентичності / Р. М. Дзундза // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія : Мистецтвознавство. - 2018. - № 2. - С. 18-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUm_2018_2_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського