Наукова періодика України Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка


Десятник В. В. 
Палеогеоморфологічний розвиток межиріччя Стохід - Горинь упродовж олігоцену / В. В. Десятник // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія : Географія. - 2014. - № 2. - С. 35-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUg_2014_2_8
Розглянуто палеогеоморфологічний розвиток межиріччя Стохід - Горинь упродовж олігоцену та проаналізовано умови утворення його товщ. Встановлено, що в межигірський і берекський час ця територія відзначалася відмінними палеогеографічними умовами, що підтверджується різними фаціальними утвореннями. Також, підтверджено, що в ранньоолігоценову епоху, зокрема в межигірський час, осади формувалися в опріснілих басейнах із незначною глибиною та нестійким водним режимом. У пізньому олігоцені, тобто в берекський час, за умов регресування морського бассейну, осадонакопичення відбувалося в приморських та континентальних умовах, зокрема у лиманах, дельтах річок та їх долинах, озерних водоймах і карстових западинах. Вперше для досліджуваної території складені картосхеми розповсюдження згаданих вище відкладів. Встановлено границі поширення утворень межигірської і берекської світ та проаналізовано їх потужність.
  Повний текст PDF - 593.841 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Десятник В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Десятник В. В. Палеогеоморфологічний розвиток межиріччя Стохід - Горинь упродовж олігоцену / В. В. Десятник // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія : Географія. - 2014. - № 2. - С. 35-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUg_2014_2_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського