Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Pershina K. D. 
The electrochemical facing of powder iron for thermogalvanic elements / K. D. Pershina, O. V. Kravchenko, I. M. Shcherbatiuk // Наукові вісті КПІ. - 2019. - № 1. - С. 76-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2019_1_11
Вплив кисню на електрохімічне формування поверхневих структур на частинках заліза недостатньо враховується в технології виробництва композитних електродів для термогальванічних джерел струму; розглядаються основні умови підвищення продуктивності. Мета роботи - визначити електрохімічні умови формування оксидних шарів на поверхні композиційного електрода із залізного порошку за наявності кисню в нейтральних і основних середовищах. Для підвищення ефективності впливу кисню дослідження композитних електродів проводилося на відкритому повітрі та в інертній атмосфері, монтаж комірок із композитними електродами здійснювався на повітрі у двох варіантах: герметичному і перфорованому. Електрохімічні дослідження проводилися на електрохімічному модулі Autolab 30 PGSTAT301N Metrohm Autolab із використанням 3-електродних комірок. Мікротекстуру залізного порошку під час окисновідновних реакцій досліджували з використанням скануючого електронного мікроскопа з високою роздільною здатністю Mira 3 FESEM Tescan USA Inc. на катоді з польовою емісією при SEM HV-10 кеВ і автоматичним вимірюванням на зображенні. Аналітичний режим скануючого мікроскопа використовувався для визначення розподілу компонентів поверхні та ступеня їх окиснення. Встановлено, що за низького парціального тиску кисню в діапазоні потенціалів від -0,23 до 0,88 В поверхнева структура заліза має дві стадії організації: 1 - мозаїчна стадія із частковим покриттям поверхні заліза FeO і Fe2O3; 2 - перетворення мозаїчної структури на структуру ядроі оболонка. За високого парціального тиску кисню і катодного потенціалу >> - 0,88 В на поверхні структури частинок заліза утворилися товсті шари оксиду заліза. Таким чином, парціальний тиск кисню грає основну роль в електрохімічному формуванні наношарів на поверхні частинок заліза і реалізує термоелектрохімічну активність композитних електродів. Висновки: у ході дослідження було встановлено, що термоелектричні параметри електрода на основі порошкового заліза є функціями pH середовища і вмісту кисню. У нейтральному середовищі електроди втрачають здатність до оборотних процесів, необхідних для формування термогальванічних властивостей. Здатність порошкового залізо-композитного електрода до термогальванічного елемента формується в лужному середовищі.
  Повний текст PDF - 680.028 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Pershina K.
  • Kravchenko O.
  • Shcherbatiuk I.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Pershina K. D. The electrochemical facing of powder iron for thermogalvanic elements / K. D. Pershina, O. V. Kravchenko, I. M. Shcherbatiuk // Наукові вісті КПІ. - 2019. - № 1. - С. 76-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2019_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравченко Олег Вікторович (технічні науки)
  • Кравченко Олена Валентинівна (1972–) (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського