Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Voskoboinick V. A. 
Effect of fluid viscosity on noise of bileaflet prosthetic heart valve / V. A. Voskoboinick, A. Redaelli, O. R. Chertov, B. G. Fiore, A. V. Voscoboinick, A. H. Rudnitskii, L. M. Tereshchenko, S. V. Siryk, F. Lucherini // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2017. - № 5. - С. 41-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2017_5_7
Числове моделювання та експериментальні дослідження були використані як потужні інструменти, щоб зрозуміти і передбачити поведінку і механіку функціонування природних клапанів серця та їх протезів у природних і патологічних станах. Такі дослідження допомагають оцінити ефективність клапанів, їх дизайн і результати хірургічних процедур, щоб діагностувати нормальне і порушене функціонування серцевих клапанів. Актуальною є проблема створення більш надійних методів та інструментів, необхідних для діагностики умов роботи механічних клапанів серця. Мета дослідження - вивчення впливу в'язкості рідини на гідроакустичні характеристики струменів, які витікають із напівзакритого і відкритого механічного двопелюсткового серцевого клапана; вивчення можливості використання гідроакустичних вимірювальних приладів як діагностичного обладнання для визначення умов роботи двопелюсткового штучного клапана серця. Експериментальне дослідження проводилося за допомогою гідроакустичних вимірювань гідродинамічного шуму в ближньому сліду бічного і центрального струменя розчину гліцерину і течії чистої води нижче за потоком від двопелюсткового штучного серцевого клапана. Експериментально визначено вплив в'язкості рідини на гідроакустичні характеристики струменів, які витікають із напівзакритого і відкритого механічного двопелюсткового серцевого клапана. Виявлено інтегральні та спектральні характеристики гідродинамічного шуму струменів розчину гліцерину і течії чистої води нижче за потоком від двопелюсткового мітрального клапана серця для різних витрат рідини. Висновки: за умов потоку чистої води інтегральні характеристики поля тиску менші, ніж за умов потоку водного розчину гліцерину. При підвищенні концентрації гліцерину в розчині середній тиск і особливо середньоквадратичні значення пульсацій тиску збільшуються. Спектральні рівні гідродинамічного шуму в ближньому сліду бічного струменя розчину гліцерину нижчі, ніж для потоку води в діапазонах частот від 1 до 7 - 8 Гц і від 100 до 1000 Гц для витрати рідини 5 л/хв. Для більш високих витрат рідини спектральні компоненти гідродинамічного шуму в ближньому сліду бічного струменя гліцеринового розчину напівзакритого мітрального клапана вищі, ніж для чистої води. Найбільша різниця (в 1,5 - 1,8 разу) - у спектральних рівнях спостерігається в діапазоні частот від 10 до 100 Гц для витрати рідини 15 л/хв.
  Повний текст PDF - 1.244 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Voskoboinick V.
  • Redaelli A.
  • Chertov O.
  • Fiore B.
  • Voscoboinick A.
  • Rudnitskii A.
  • Tereshchenko L.
  • Siryk S.
  • Lucherini F.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Voskoboinick V. A. Effect of fluid viscosity on noise of bileaflet prosthetic heart valve / V. A. Voskoboinick, A. Redaelli, O. R. Chertov, B. G. Fiore, A. V. Voscoboinick, A. H. Rudnitskii, L. M. Tereshchenko, S. V. Siryk, F. Lucherini // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2017. - № 5. - С. 41-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2017_5_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чертов Олег Романович (1963–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського