Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Гавриш А. П. 
Мікрогеометрія поверхні і стан поверхневого шару зносостійких деталей тертя з високолегованих композитів за умови абразивного суперфінішування / А. П. Гавриш, Т. А. Роїк, О. І. Лотоцька, Ю. Ю. Віцюк // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2015. - № 5. - С. 81-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2015_5_12
Особливості мікрогеометрії поверхні зносостійких деталей тертя з нових композиційних сплавів 11Р3АМ3Ф, 85Х6НФТ, 4ХМФТС, Р6М5Ф3 і 4Х2В5МФ, які містять у своєму складі титан, вольфрам, молібден і ванадій з домішками CaF2, та її вплив на параметри якості. Мета роботи - визначення параметрів якості поверхонь за умови надтонкого оздоблювального суперфінішування деталей тертя машинних комплексів, які виготовлені з нових композиційних сплавів 11Р3АМ3Ф, 85Х6НФТ, 4ХМФТС, Р6М5Ф3 і 4Х2В5МФ, що містять у своєму складі титан, вольфрам, молібден і ванадій з домішками CaF2, а також встановлення закономірностей впливу абразивного суперфінішування на параметри якості й точності поверхонь деталей тертя. Обробка поверхонь деталей тертя з високолегованих композитів на основі відходів штампових та інструментальних сталей абразивним суперфінішуванням. Наведено результати досліджень тонких технологічних процесів суперфінішування та формації поверхонь деталей, які були виготовлені з нових композитних матеріалів на основі відходів штампових та інструментальних сталей і які мають у своєму складі такі хімічні елементи як титан, вольфрам, молібден та ванадій. Встановлено, що залежність якості поверхні композитних деталей визначається складом абразивних брусків, їх зернистістю, типом зв'язки суперфінішних інструментів та режимів різання. Розроблено рекомендації з вибору абразивних брусків для промислових машинобудівних підприємств. Висновки: показано, що високі значення параметрів якості робочих поверхонь тертя деталей, наприклад залишкових напружень і мікротвердості поверхневих шарів, забезпечуються взаємодією між режимами різання та тертя-полірування абразивними брусками і залежать від зернистості та властивостей абразивних інструментів для тонкої технології суперфінішування. Найкращі результати забезпечуються використанням брусків із карбіду кремнію зеленого на еластичній гліфталевій зв'язці зернистістю 7 - 14 мкм (63СМ7СМ2Гл, 63СМ14СМ2Гл) та тонкими режимами різання.
  Повний текст PDF - 342.508 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гавриш А.
  • Роїк Т.
  • Лотоцька О.
  • Віцюк Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гавриш А. П. Мікрогеометрія поверхні і стан поверхневого шару зносостійких деталей тертя з високолегованих композитів за умови абразивного суперфінішування / А. П. Гавриш, Т. А. Роїк, О. І. Лотоцька, Ю. Ю. Віцюк // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2015. - № 5. - С. 81-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2015_5_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Роїк Тетяна Анатоліївна (технічні науки)
  • Лотоцька Оксана Іванівна (технічні науки)
  • Віцюк Юлія Юріївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського