Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Годинчук Н. В. 
Дослідження властивостей акрилових гідрогелів як матеріалів для штучних ґрунтів / Н. В. Годинчук, Г. М. Ніковська, Л. О. Керносенко, Ю. М. Самченко // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2012. - № 5. - С. 125-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2012_5_22
Проведено дослідження адсорбції акриловими гідрогелями катіонів, аніонів, органокомплексів металів нанорозмірного формату з індивідуальних і бінарних розчинів. Встановлено, що ефективність сорбції та міцність утримування сполук металів у катіонній формі вищі, ніж в аніонній, причому кількість сорбованих акриловими гідрогелями біоелементів зменшується в ряду: <$E roman {Fe sup 3+ ~>>~Cu sup 2+ ~>>~Mn sup 2+ ~>>~MnO sub 4 sup -~>>~(Cu-Г) sup - ~>>~(Fe-Г) sup - ~>>~H sub 2 PO sub 4 sup -}>, тоді як їх десорбція підпорядковується зворотній залежності. Адсорбція біоелементів відбувається синхронно з набряканням гідрогелів, десорбції (в кислому середовищі при рН 4) - з їх колапсом. За критеріями ефективності сорбції біоелементів та їх сповільненої десорбції в зовнішнє середовище оптимальні параметри має гелевий матеріал на основі акриламіду-акрилонітрилу, який може використовуватися як активний компонент штучного ґрунту самостійно або в суміші з нейтральним наповнювачем (піском). Гідрогелевий матрикс приводили до рівноваги з розчинами біоелементів із заключною обробкою сульфат- і фосфатвмісними розчинами для формування малорозчинних нанокомпозитів біоелементів у гідрогелевих порах, здатних дифундувати в зовнішній розчин під дією органічних кислот рослинного походження. Така система штучного грунту забезпечує прискорення росту і підвищення врожайності рослин.
  Повний текст PDF - 214.388 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Годинчук Н.
  • Ніковська Г.
  • Керносенко Л.
  • Самченко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Годинчук Н. В. Дослідження властивостей акрилових гідрогелів як матеріалів для штучних ґрунтів / Н. В. Годинчук, Г. М. Ніковська, Л. О. Керносенко, Ю. М. Самченко // Наукові вісті Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". - 2012. - № 5. - С. 125-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2012_5_22.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського