Наукова періодика України Нейрофизиология


Мазниченко А. В. 
Зміни експресії c-fos у спинному мозку після пригнічення активності церебральних моноамінергічних систем мозку у щурів / А. В. Мазниченко // Нейрофизиология. - 2014. - Т. 46, № 6. - С. 525-533. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2014_46_6_4
У спинному мозку щурів порівнено зміни експресії гена c-fos, викликаної активацією м'язових аферентів, після системного введення необоротного пригнічувана везикулярного переносника моноамінів резерпіну (1,5 мг/кг, внутрішньоочеревинно) та без застосування даного агента. Fos-імунореактивні (Fos-ip-) нейрони підраховували в сірій речовині поперекового відділу спинного мозку після унілатеральної вібраційної стимуляції (ВС) ахіллова сухожилка mm. gastrocnemius + soleus. У мозку тварин, яким попередньо вводили резерпін, після ВС спостерігалася більша кількість Fos-ip-нейронів переважно в шарах 4 - 7 та інтермедіолатеральному ядрі (<$E35,4~symbol С~1,6> та <$E16,7~symbol С~0,9> активованого нейрона відповідно) сегментів L1 і L2, а також у шарах 4 - 7 і шарі 9 (Fos-ip-мотонейрони) сегментів L4 та L5 (<$E51,7~symbol С~3,6> і <$E11,4~symbol С~1,5> міченої клітини відповідно). Кількість активованих клітин у даних структурах спинного мозку тварин після ВС, але без попереднього введення резерпіну складала в середньому <$E25,6~symbol С~1,4> і <$E3,5~symbol С~0,5> та <$E27,8~symbol С~0,9> і <$E6,9~symbol С~0,3> одиниці відповідно. Переважна більшість іпсилатеральних Fos-ip-мотонейронів (160 одиниць, 86 % підрахованих у всіх зрізах) локалізувалися в латеральних пулах шару 9, і тільки 26 мічених мотонейронів (13 %) знаходилися в його медіальних ядрах. Одержані дані вказують на те, що за умов послаблення моноамінергічних впливів у результаті застосування резерпіну активність інтраспінальних мереж, активованих пропріоцептивними впливами під час стимуляції м'язових аферентів, збільшується, а впливи вказаних входів на спінальні мотонейрони та симпатичні прегангліонарні нейрони посилюються. Послаблення гальмівного контролю, що реалізується гальмівними інтернейронами, в шляхах передачі збуджуючих впливів від м'язових аферентів до мотонейронів у результаті супресії моноамінергічних модуляторних систем може розглядатись як один із факторів розвитку ригідності/спастичності м'язів кінцівок у разі нейродегенеративних хвороб та після травми спинного мозку.
  Повний текст PDF - 4.573 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мазниченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мазниченко А. В. Зміни експресії c-fos у спинному мозку після пригнічення активності церебральних моноамінергічних систем мозку у щурів / А. В. Мазниченко // Нейрофизиология. - 2014. - Т. 46, № 6. - С. 525-533. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2014_46_6_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мазниченко Андрій Володимирович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського