Наукова періодика України Нейрофизиология


Рибачук O. A. 
Перспективи використання мезенхімальних та нейромезенхімальних стовбурових клітин / O. A. Рибачук, Т. А. Півнева // Нейрофизиология. - 2013. - Т. 45, № 6. - С. 549-567. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2013_45_6_9
Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) були відкриті в 60-х роках XX ст. Останнім часом ці клітини привертають до себе велику увагу дослідників завдяки їх перспективності для клінічного застосування. На даний час МСК частіше за все розглядають як мультипотентні клітини з фібробластоподібною морфологією, здатні до проліферації. Це недиференційовані клітини, що мають потенціал до диференціації та формування тканин різних типів, у тому числі кісткової, хрящової та м'язової, а також кістковомозкової строми. У наявних на сьогодні публікаціях є також свідчення про те, що для МСК кісткового мозку є характерними дуже широка пластичність та здатність давати початок гепатоцитам, кардіоміоцитам, епітеліальним клітинам легень, а також певним елементам нервової тканини. В огляді представлено результати останніх досліджень фундаментальної біології МСК, виділених із різних джерел, методів їх ідентифікації, потенціалу до диференціації та можливостей терапевтичного використання.
  Повний текст PDF - 467.278 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рибачук O.
  • Півнева Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рибачук O. A. Перспективи використання мезенхімальних та нейромезенхімальних стовбурових клітин / O. A. Рибачук, Т. А. Півнева // Нейрофизиология. - 2013. - Т. 45, № 6. - С. 549-567. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NFL_2013_45_6_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського