Наукова періодика України Медична психологія


Іщук В. В. 
Клініко-психологічні характеристики психоендокринного синдрому при гіпогонадизмі / В. В. Іщук // Медична психологія. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 22-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mpsl_2018_13_4_7
Вирішено важливу наукову проблему в галузі медичної психології, ендокринології, психіатрії та психотерапії: на підставі аналізу клініко-психологічних та клініко-психопатологічних особливостей ПеС у хворих на порушення обміну гормонів щитоподібної залози, кори надниркових залоз та гіпогонадизм, виявлено його структурні особливості та розроблено клініко-психологічну типологію, а також сформовано типоспецифічну контранозогенну та контрасеміотичну систему психопрофілактичного супроводу з урахуванням клініко-психофеноменологічних особливостей контингентів. Проведено дослідження на контингенті 400 хворих, що проходили лікування на базі Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України на порушення обміну гормонів щитоподібної залози, кори надниркових залоз та гіпогонадизм з діагностованим психоендокринним синдромом. Дослідження реалізовано з використанням клініко-анамнестичного, психодіагностичного, клініко-психопатологічного, клініко-психофеноменологічного і клініко-статистичного методів у 4 етапи. Виявлено рівні представленості психогенних тригерів маніфестації ендокринної патології у хворих на порушення обміну гормонів щитоподібної залози, кори надниркових залоз та гіпогонадизм. Виявлено спектр нозогенних чинників психотравматизації, встановлено динамічну організацію, нозологічну структуру та представленість нозогенних чинників психотравматизації у контингентах хворих на різних етапах перебігу ендокринної патології. Виявлені нозогенні чинники психотравматизації систематизовано у 3 групи: валеоцентричні, соціоцентричні та ангедоністичні. Проведено медико-психологічне та клініко-психопатологічне типування психоендокринного синдрому та компарація проявів останнього по групах хворих. На підставі проведеного порівняння психопатологічну та психосоматичну семіотику, що входить до структури психоендокринного синдрому, було розподілено на гормонозалежну (перманентну) та гормононезалежну (модифікуючу). На основі клініко-психофеноменологічного обстеження контингентів із застосуванням методики оцінки психофеноменологічного профілю встановлено нозологічно-асоційовані з ендокринною патологією типи останнього із подальшим підбором відповідного психотехнічного забезпечення. На підставі отриманих даних створено програму психопрофілактичного супроводу хворих на порушення порушення обміну гормонів щитоподібної залози, кори надниркових залоз та гіпогонадизм із психоендокринним синдромом.
  Повний текст PDF - 138.83 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іщук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іщук В. В. Клініко-психологічні характеристики психоендокринного синдрому при гіпогонадизмі / В. В. Іщук // Медична психологія. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 22-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mpsl_2018_13_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іщук Вадим Васильович (психологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського