Наукова періодика України Медичні перспективи


Криштафор А. А. 
Когнитивные функции в остром периоде политравмы и коррекция их нарушений с использованием тиоцетама / А. А. Криштафор // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 3. - С. 60-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_3_11
Мета дослідження - визначити ефективність Тіоцетаму в попередженні та купіруванні когнітивних порушень у хворих з політравмою, а також порівняти шкали оцінки когнітивних функцій MoCA і MMSE. 50 постраждалих з політравмою без внутрішньочерепних ушкоджень були випадковим чином розподілені на контрольну (n = 26) й основну (n = 24) групи. Пацієнти основної групи додатково до загальноприйнятої терапії, яку застосовували в обох групах, отримували Тіоцетам. Соматичний статус оцінювався за загальноприйнятими клініко-лабораторними показниками. Тяжкість травми - за шкалою ISS. Когнітивні функцій досліджували за допомогою опитувальника CFQ (на 2 - 3 добу після травми ретроспективно оцінювався вихідний рівень і через 3 місяці), шкал MoCA і MMSE. Виразність реакції на травматичний стрес - за шкалою IES-R. На 2-у добу відзначено істотне пригнічення когнітивних функцій в обох групах, але в основній групі воно було менш вираженим. На наступних етапах відзначено поступове підвищення показників шкал в обох групах, але в основній групі воно відбувалося швидше. Через 3 місяці зберігалося зниження когнітивних функцій на рівні, який був під час виписки з лікарні. В основній групі значно менше було хворих, у яких вираженість посттравматичного стресу через 3 місяці посилилася з мінімальної до низької. При використанні шкали MoCA відзначено більш виражене зниження когнітивних функцій, ніж при використанні шкали MMSE, але вона в меншій мірі враховує особливості мислення. Тіоцетам запобігає зниженню когнітивних функцій у хворих з політравмою і за рахунок цього зменшує також вираженість посттравматичної стресової реакції. Для практичного застосування у відділеннях інтенсивної терапії краще використовувати шкалу MMSE.
  Повний текст PDF - 154.251 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Криштафор А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Криштафор А. А. Когнитивные функции в остром периоде политравмы и коррекция их нарушений с использованием тиоцетама / А. А. Криштафор // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 3. - С. 60-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_3_11.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Кріштафор Артур Анатолійович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського