Наукова періодика України Медичні перспективи


Егудина Е. Д. 
Моделирование системного аутоиммунного ревматического заболевания у крыс, находящихся в неблагоприятных атмосферных условиях / Е. Д. Егудина, О. В. Синяченко, А. А. Ханюков, В. И. Суярко, Г. С. Такташов // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 1. - С. 38-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_1_8
Зміни з боку легенів, серця й нирок виявлено у всіх тварин з експериментальним системним аутоімунним ревматичним захворюванням та відповідно в 47, 47 і 40 % спостережень інтактних щурів, що знаходилися в несприятливому середовищі із забрудненням повітря ксенобіотиками (аміаком+бензолом+формаліном), при цьому в кожної третьої-четвертої особини розвивалося ураження судин внутрішніх органів. Негативна екологічна ситуація підвищує частоту таких морфологічних ознак захворювання, як проліферація ендотелію судин серця на 68 % та ниркових артеріол на 52 %, до того ж існують прямі кореляційні зв'язки ступеня ангіопатії в окремих органах, що залежить від характеру моделювання патологічного процесу і доводить забруднення атмосфери як чинник ризику захворювання в людей. Безпосередньо з моделлю системного аутоіммунного ревматичного захворювання пов'язаний вплив склерозу легеневих судин на розвиток бронхосклерозу, периваскулярної інфільтрації м'яза серця на лімфоцитарно-макрофагальну інфільтрацію строми міокарда й склерозу ниркових артеріол на ступінь нефросклерозу строми, тоді як забруднення повітря ксенобіотиками визначає залежності виразності клітинної інфільтрації альвеолярних перегородок від периваскулярної легеневої інфільтрації, розвиток гіпертрофії кардіоміоцитів від проліферації ендотелію судин серця, збільшення мезангіального матриксу нирок від проліферації ендотелію клубочкових капілярів.
  Повний текст PDF - 370.581 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Егудина Е.
 • Синяченко О.
 • Ханюков А.
 • Суярко В.
 • Такташов Г.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Егудина Е. Д. Моделирование системного аутоиммунного ревматического заболевания у крыс, находящихся в неблагоприятных атмосферных условиях / Е. Д. Егудина, О. В. Синяченко, А. А. Ханюков, В. И. Суярко, Г. С. Такташов // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 1. - С. 38-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_1_8.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Такташов Гемадій Саітович (медичні науки)
 • Такташов Гемадій Саїтович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського