Наукова періодика України Медичні перспективи


Лоскутов А. Е. 
Сравнительная оценка антимикробной активности антисептиков местного действия при ревизионном эндопротезировании тазобедренного сустава / А. Е. Лоскутов, А. В. Дегтярь, Д. А. Cтепанский // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 1. - С. 25-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_1_6
Представлено дані про дослідження антагоністичної активності препаратів октенисепта, декасана, діоксидину, мірамістину, бетадина, хлоргексидину в стандартних лікарських формах і в розведеннях: (1:1 і 1:5) на мікроорганізми: S. aureus, S. epidermidis, S. haemolitycus, P. aeruginоsa, E. agglomerans, E. coli, виділені від хворих при проведенні ревізійного ендопротезування кульшового суглоба. Показано значну бактеріостатичну і бактерицидну активність досліджених препаратів до штамів мікроорганізмів. Дослідження антагоністичної дії препаратів проведено методом "колодязів" згідно з методичними рекомендаціями щодо експериментального (доклінічного) вивчення лікарських препаратів для місцевого лікування гнійних ран. В якості щільного живильного середовища використовували агар Мюллера - Хінтона, в якому робили лунки діаметром 8 мм, в яких розміщували досліджувані препарати (0,01 мл). В якості дослідних тест-культур використовували основні клінічні штами мікроорганізмів (S. aureus, S. epidermidis, S. haemolitycus, P. aeruginоsa, E. agglomerans, E. coli), виділені від хворих, які знаходилися на лікуванні у відділенні ортопедії N 2 обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова. В якості контролю використовували 0,9 % фізіологічний розчин. Бактерицидну дію на стафілококи чинять хлоргексидин, октенисепт, діоксидин, декасан і бетадин цілісні і в разведенні 1:1, у розведенні 1:5 бактеріостатична. Мірамістин практично не чинить дії на стафілококи. Діоксидин і октенисепт надають стійку бактерицидну дію на E. coli та P. aeruginosa у вихідному розведенні, в розведенні 1:1 тільки діоксидин чинить бактерицидну дію. Хлоргексидин і бетадин чинять бактеріостатичну дію на E. coli та P. aeruginosa. В розведенні 1:5 тільки діоксидин чинить бактерицидну дію на E. coli та P. aeruginosa. Для E. agglomerans тільки діоксидин у стандартній лікарськіий формі та в розведенні 1:1 і 1:5 надає бактерицидну дію 36 мм, 33 мм і 25 мм відповідно. Але й октенисепт у стандартній лікарський формі надає бактерицидну дію на E. agglomerans, а в розведенні 1:1 - бактеріостатичну. Інші препарати не дають дію на e. agglomerans. Антимікробний ефект у звичайній лікарський формі на найбільшу кількість досліджуваних штамів мікроорганізмів надавали октенисепт і діоксидин; у разведенні 1:1 - октенисепт і діоксидин на ентеробактерії, а на стафілококи - хлоргексидин, октенисепт і діоксидин; у розведенні 1:5 - найбільший ефект на ентеробактерії надавав діоксидин, а на стафілококи - хлоргексидин.
  Повний текст PDF - 474.609 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Лоскутов А.
 • Дегтярь А.
 • Cтепанский Д.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Лоскутов А. Е. Сравнительная оценка антимикробной активности антисептиков местного действия при ревизионном эндопротезировании тазобедренного сустава / А. Е. Лоскутов, А. В. Дегтярь, Д. А. Cтепанский // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 1. - С. 25-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_1_6.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського