Наукова періодика України Медичні перспективи


Сапегин В. И. 
Влияние L-лизина эсцината, тиотриазолина, гордокса и мидокалма на кислотно-основное состояние и ограниченный протеолиз в кишечной венозной крови в условиях моделирования интраабдоминальной гипертензии / В. И. Сапегин, И. Д. Сапегин, Ф. H. Ильченко // Медичні перспективи. - 2014. - Т. 19, № 4. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2014_19_4_3
У гострих експериментах на кроликах вивчено напругу кисню в стінці кишечнику, зміни кислотно-лужного стану, а також обмеженого протеолізу та його інгібіторів у кишечній венозній крові та захисну дію щодо цих змін L-лізину есцинату (0,15 мг/кг в/в одноразово), тіотриазоліну (25 мг/кг в/в одноразово), апротініну (гордоксу) (10000 ОД/кг в/в одноразово) під час послідовного моделювання стандартних рівнів інтраабдомінальної гіпертензії (IАГ) - 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350 мм водного стовбчика, а також толперізону (мідокалму) (5 мг/кг внутрішньовенно одноразово) під час моделювання стабільної 3-годинної IАГ 200 мм водного стовбчика. Моделювання ІАГ здійснено за допомогою стенду конструкції. Під впливом ІАГ розвивається компенсований метаболічний ацидоз у кишечній венозній крові і гіпервентиляція легень у відповідь, зниження напруги кисню у тканинах, а також активація обмеженого протеолізу та зниження інгібіторного потенціалу в кишечній венозній крові. За ступенем попередження метаболічного ацидозу досліджені препарати розподіляються таким чином: гордокс >> тіотриазолін = L-лізину есцинат = мідокалм, а за попередженням зниження напруги кисню у тканинах і тіотриазолін >> L-лізину есцинат >> мідокалм >> гордокс, що пов'язано з різною швидкістю надходження продуктів обміну в кров, за рахунок впливу на кровообіг і транскапілярний обмін. За ступенем попередження змін протеолітичної активності та інгібіторного потенціалу досліджені препарати розподіляються таким чином: гордокс >> мідокалм >> тіотриазолін >> L-лізину есцинат, що у гордокса пов'язано з безпосереднім інгібуванням протеолізу, а в інших препаратів - зі зменшенням ішемічного пошкодження тканин. У зв'язку з різним механізмом дії тіотриазолін, L-лізину есцинат та мідокалм можуть бути одночасно рекомендовані для комплексного консервативного лікування у хворих на синдром інтраабдомінальної гіпертензії.
  Повний текст PDF - 173.052 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сапегин В.
  • Сапегин И.
  • Ильченко Ф.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сапегин В. И. Влияние L-лизина эсцината, тиотриазолина, гордокса и мидокалма на кислотно-основное состояние и ограниченный протеолиз в кишечной венозной крови в условиях моделирования интраабдоминальной гипертензии / В. И. Сапегин, И. Д. Сапегин, Ф. H. Ильченко // Медичні перспективи. - 2014. - Т. 19, № 4. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2014_19_4_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського