Наукова періодика України Медичні перспективи


Снисарь В. И. 
Периоперационное состояние показателей гемодинамики у детей с приобретенной гидроцефалией / В. И. Снисарь, В. В. Скляр, В. И. Лисивец // Медичні перспективи. - 2014. - Т. 19, № 4. - С. 50-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2014_19_4_10
Продемонстровано особливості основних показників гемодинаміки у дітей з набутою гідроцефалією, а також динаміка змін цих показників на тлі тотальної внутрішньовенної анестезії з використанням тіопенталу натрію та інгаляційної анестезії на основі севофлюрану при вентрикулоперитонеальному шунтуванні. У дослідження включено 75 дітей віком 6 місяців з набутою формою гідроцефалії. Під час порівняння з групою контроля у дітей з гідроцефалією відмічалось достовірне підвищення УО та ХОК ( гіперкінетичний варіант) та зниження ЗПСО. Виходячи з моделі "Windkessel", цю зміну взаємовідносин параметрів гемодинаміки можна пояснити так: за умов помірної внутрішньочерепної гіпертензії, коли ауторегуляція мозкового кровотоку напружена та централізація кровообігу недостатньо ефективна, підвищення серцевого викиду забезпечує підтримку систолічної компоненти перфузійного тиску. Багатофакторний дисперсійний аналіз показав, що ЧСС після премедикації підвищувалась в групі ТВА на 8,6 %, а у групі ТІА на 5,8 % від початкового рівня. Достовірних відмінностей між групами не було (p >> 0,05). Максимально показники ЧСС зменшувались на четвертому етапі дослідження: на 21,6 % у групі ТВА (p << 0,05), та на 19,02 % у групі ТІА (p << 0,05), однак достовірних відмінностей між групами на цьому етапі та в кінці операції не відмічалося (p >> 0,05). Достовірно більше (p << 0,05) знижуються показники АТ систол., АТ діастол. та АТ сер. у групі ТІА, особливо на четвертому етапі (АТ сер. на 18,49 % від початкового рівня). Це пов'язано зі зниженням рівня ЗПСО (на 30,3 % від початкового рівня). У групі ТВА на тлі зниження показників АТ, на четвертому етапі відмічалося збільшення АТ систол. на 7,2 % від початкового рівня та АТ сер. на 4,3 % (p << 0,05). ХОК у групі ТВА знижувалось, а у групі ТІА підвищувалось. Крім того, у групі ТІА відмічалося достовірно більше підвищення УО. Це свідчить про те, що при анестезії на основі севофлюрану відбувається мобілізація ХОК, посилюючи механізми активації функції серця. Результати показують, що рівень відчуваємого стресу у кінці операції достовірно не перевищував нормальних показників в обох групах.
  Повний текст PDF - 164.842 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Снисарь В.
  • Скляр В.
  • Лисивец В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Снисарь В. И. Периоперационное состояние показателей гемодинамики у детей с приобретенной гидроцефалией / В. И. Снисарь, В. В. Скляр, В. И. Лисивец // Медичні перспективи. - 2014. - Т. 19, № 4. - С. 50-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2014_19_4_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського