Наукова періодика України Медичні перспективи


Приходько В. Ю. 
Соматоформные расстройства в практике семейного врача. Часть 2 / В. Ю. Приходько, И. Р. Микропуло, М. В. Олейник, Е. А. Кононенко, Д. Ю. Морева, О. В. Гоголь, Д. О. Кашковский, О. А. Лисняк, А. И. Лисняк // Медичні перспективи. - 2013. - Т. 18, № 4. - С. 15-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2013_18_4_4
Соматоформні розлади - психогенні захворювання, що характеризуються фізичними патологічними симптомами, які нагадують соматичне захворювання. В цьому разі не виявляється ніяких органічних проявів, які можна зарахувати до відомих хвороб, а мають місце неспецифічні функціональні порушення. До соматоформних розладів належать соматизований розлад, недиференційований соматоформний розлад, іпохондричний розлад, соматоформна дисфункція вегетативної нервової системи та стійкий соматоформний больовий розлад. У першій частині статті розглянуто особливості клінічних проявів соматизованого розладу і недиференційованого соматоформного розладу. Обговорено місце небензодіазепінових транквілізаторів (адаптол) і препаратів метаболічної дії (вазонат) у лікуванні хворих з соматоформними розладами. Наводено дані неврологів та кардіологів про ефективність застосування анксіолітика адаптол та метаболічного препарату вазонат у різних клінічних груп хворих (ІХС, хронічна ішемія мозку), що дозволяє істотно поліпшити якість життя хворих, підвищити толерантність до фізичного навантаження, покращити когнітивні функції і скоригувати психо-емоційні розлади.У другій частині статті, присвяченій проблемі соматоформних розладів, розглянуто іпохондричний розлад, соматоформна дисфункція вегетативної нервової системи та стійкий соматоформний больовий розлад. Вегетативна дисфункція може спостерігатися як самостійний розлад, а може супроводжувати різні соматичні захворювання, що спотворює і погіршує їх симптоматику. Під час обстеження хворих з артеріальною гіпертензією авторами виявлено наявність вегетативної дисфункції у 90 % пацієнтів, що корелювало з тривожним розладом за госпітальною шкалою. У клінічній практиці зустрічаються перманентні й пароксизмальні вегетативні розлади. Останні проявляються вегетативними кризами з перевагою симпато-адреналової або вагоінсулярної симптоматики. Розглянуто підходи до лікування вегетативних розладів, обговорено препарати різних фармакологічних груп. На підставі аналізу літературних даних показано, що небензодіазепіновий анксіолітик адаптол у моно- або комбінованій терапії хворих з соматоформними розладами сприяє швидкій та ефективній редукції психоемоційного та вегетативного компоненту захворювання, не обмежуючи працездатність і активність пацієнтів.
  Повний текст PDF - 366.917 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Приходько В.
 • Микропуло И.
 • Олейник М.
 • Кононенко Е.
 • Морева Д.
 • Гоголь О.
 • Кашковский Д.
 • Лисняк О.
 • Лисняк А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Приходько В. Ю. Соматоформные расстройства в практике семейного врача. Часть 2 / В. Ю. Приходько, И. Р. Микропуло, М. В. Олейник, Е. А. Кононенко, Д. Ю. Морева, О. В. Гоголь, Д. О. Кашковский, О. А. Лисняк, А. И. Лисняк // Медичні перспективи. - 2013. - Т. 18, № 4. - С. 15-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2013_18_4_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Приходько Вікторія Юріївна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського