Наукова періодика України Мова


Пожарицька О. О. 
Готичний роман як позачасова жанрова категорія / О. О. Пожарицька, А. Г. Єжкова // Мова. - 2018. - № 29. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mova_2018_29_11
Мета роботи - встановлення літературно-художньої специфіки англомовного готичного роману як позачасової жанрової категорії. Художній текст англомовного готичного роману в процесі його розвитку, починаючи з часів його зародження (другої половини XVIII ст.) до наших днів. Предметом вивчення виступають літературно-художні особливості жанру такого роману в англійській літературі. Результатом проведеного дослідження стало виявлення специфічних ознак, притаманних англомовним готичним романам. На позначення готичного роману в англійському літературознавстві використовують терміни "romance" та "Gothic novel". Перший термін пов'язаний із середньовічним лицарським романом, побудованим на казково-фантастичних пригодах ідеальних героїв. Другий вказує на більш сучасну романну природу цього жанру та художні особливості твору. Роман Х. Уолпола "The Castle of Otranto" та Д. Коутс "The Haunting of Gillespie House", написані у XVIII ст. та XXI ст. відповідно, попри майже три сторіччя, що розділяють їх, мають багато спільних сюжетно-композиційних рис: засоби створення образів, атмосфери дійства, описи внутрішнього та зовнішнього простору, сюжетні ходи. Спільними для романів давнього й сучасного часу написання є незвичайний хронотоп, перемога головних героїв над потойбічними силами, близькість персонажів до смерті та потойбічного світу і щасливий фінал. Таким чином, готика, незважаючи на зовнішню жахливість, містить у собі гуманістичне начало, що допомагає читачеві повірити в себе та відчути гармонію світу.
  Повний текст PDF - 709.366 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пожарицька О.
  • Єжкова А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пожарицька О. О. Готичний роман як позачасова жанрова категорія / О. О. Пожарицька, А. Г. Єжкова // Мова. - 2018. - № 29. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mova_2018_29_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пожарицька Олена Олександрівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського