Наукова періодика України Мова


Губич В. В. 
Номінація граматичної категорії роду в граматиках і словниках польської мови XVI – І пол. XX ст. / В. В. Губич // Мова. - 2017. - № 27. - С. 124-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mova_2017_27_25
Мета роботи - з'ясувати особливості термінологічної номінації назв граматичної категорії роду в граматиках і словниках польської мови середньо- та новопольського періодів (XVI - I пол. XX ст.). Досліджено лінгвістичну термінологію польської мови, спеціальні лексеми на позначення граматичної категорії роду, зафіксовані у граматиках і словниках середньо- та новопольського періодів. Результатом дослідження стало виокремлення продуктивних способів номінації (семантичного, синтаксичного, складання) з урахуванням внутрішньо- та позамовних чинників формування лінгвістичної термінології. Застосовано описовий і компаративний методи, а також методи компонентного та морфемно-словотвірного аналізу. Зроблено висновки, що за античною мовознавчою традицією, у польській мові виокремлювали 3 роди та послуговувалися запозиченими, в тому числі калькованими, термінами на їх позначення. Кодифікація питомих термінів, які засвоїлися в сучасній термінології, відбувається з виходом праць О. Копчинського. Кількість родів збільшується у зв'язку з формуванням граматичної категорії чоловічої особи (персональності). Виникли чоловічоособовий і речовий роди. У сучасній полоністиці спостерігається чимала кількість лексем для номінації граматичної категорії роду у зв'язку з необхідністю виокремлення граматичних категорій чоловічої особи та істот/неістот.
  Повний текст PDF - 160.894 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Губич В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Губич В. В. Номінація граматичної категорії роду в граматиках і словниках польської мови XVI – І пол. XX ст. / В. В. Губич // Мова. - 2017. - № 27. - С. 124-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mova_2017_27_25.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського