Наукова періодика України Мова


Карпенко М. Ю. 
Лінгвістичні особливості інтернет-дискурсу / М. Ю. Карпенко // Мова. - 2016. - № 26. - С. 5-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mova_2016_26_3
Мета роботи - вивчення проблем щодо сучасного розвитку дискурсивної парадигми, зокрема, виділення нового напрямку дискурсології, а саме інтернет-дискурсу та його лінгвістичних особливостей; встановлення особливостей природи та буття інтернет-дискурсу. Досліджено дискурс комп'ютерно-опосередкованої комунікації, його лінгвістичні особливості. Вивчено 1000 сайтонімів, вибраних способом суцільної вибірки. Висновки: дискурс є результатом процесу людського спілкування. Він є властивим певній ситуації в певному середовищі, включає в себе всю повноту матеріальних (здійснені інтеракції, матеріалізовані в мовленні) і нематеріальних (комунікативна ситуація) складників цього процесу і має дистинктивні лінгвальні ознаки, які можуть бути сформовані ситуацією, середовищем або шляхом передачі інформації в цьому середовищі. Тобто, дискурс є результатом комунікації в певній ситуації разом зі всіма конституентами. Видається доцільним використовувати термін електронний дискурс для посилання на всю повноту вербальної або невербальної комунікації з електронікою, а також комунікацію, опосередковану нею; термін комп'ютерний дискурс - для посилання на комунікацію в межах комп'ютерного буття, не обов'язково опосередковану Інтернетом; для посилання суто на інтернет-комунікацію - термін інтернет-дискурс. В дослідженні зосереджено увагу на такому складникові інтернет-дискурсу, як мовлення Всесвітньої павутини - WWW-дискурсі. Встановлено основні лінгвістичні риси всіх зазначених видів дискурсів.
  Повний текст PDF - 338.109 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Карпенко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Карпенко М. Ю. Лінгвістичні особливості інтернет-дискурсу / М. Ю. Карпенко // Мова. - 2016. - № 26. - С. 5-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mova_2016_26_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Карпенко Максим Юрійович (1992–) (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського